Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 01/04/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Dzieciątko Jezus w oknie życia. Skruszony złodziej oddał skradzioną figurkę

OKNO ŻYCIA

Jakub Kaminski/East News

Karol Wojteczek - 07.01.22

Figura Dzieciątka Jezus skradziona we wtorek z szopki bożonarodzeniowej w centrum Bielska-Białej została pozostawiona w czwartek w oknie życia diecezjalnego Domu Matki i Dziecka – poinformował dziś (7.01) bielski urząd miasta.

Wczoraj po godz. 16.00 straż miejska otrzymała zawiadomienie, że w oknie życiapojawiło się Dzieciątko Jezus skradzione z miejskiej szopki. Figurka z lekko uszkodzonymi palcami lewej ręki wróciła właśnie na swoje miejsce – zakomunikował bielski magistrat.

Jak przekazał urząd, figurka przed powrotem na swoje miejsce została zbadana przez policjantów, którzy m.in. pobrali z niej odciski palców. Funkcjonariusze zapewniają, że sprawa kradzieży będzie przez nich dalej wyjaśniana.

Bielska szopka od wielu lat staje w ścisłym centrum, tuż przy starym mieście i zamku książąt Sułkowskich. Postacie w niej umieszczone mają wymiary zbliżone do naturalnych. Do dewastacji szopki doszło w tym roku po raz pierwszy w historii.

Tags:
okno życiaszopka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail