Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Superchłopiec” z zespołem Downa po raz drugi pokonał COVID-19

Super-Chico-.png

Instagram / Dani Guedes Bombini

Ricardo Sanches - 27.12.21

– Tym razem było z nim gorzej – relacjonuje matka Chico. – Jego historia daje nam dużo siły i nadziei.

Znany z Instagrama jako „SuperChico5-letni brazylijski chłopiec z zespołem Downapo raz kolejny zmierzył się z niewidzialnym, globalnym wrogiem: COVID-19. Pomimo licznych chorób współistniejących ponownie udało mu się pokonać wirusa.

Wszystko zaczęło się w listopadzie od objawów, o których dobrze już słyszeliśmy: kaszlu i duszności, a także infekcji dróg moczowych. Z tymi symptomami pięciolatek trafił do szpitala. Jako że jego stan stale się pogarszał, konieczna była intubacja.

Kiedy Chico w lipcu 2020 r. złapał COVID-19 po raz pierwszy, jego stan z dnia na dzień się poprawiał. Tym razem sprawy miały się gorzej– relacjonowała w rozmowie z portalem „Fantastico” Dani Guedes Bombini, matka chłopca.

Sytuacja była poważna o tyle, że zgodnie z danymi medycznymi, COVID-19 powoduje u osób z zespołem Downa śmiertelność czterokrotnie wyższą niż w reszcie populacji. Przypadek Chico był trudny, ponieważ cierpi on również z powodu przewlekłej niewydolności nerek i wrodzonej wady serca.

Chłopiec pokazał jednak, że jest prawdziwym wojownikiem. Po 15 dniachintubacji zaczął oddychać samodzielnie.Gdy zaczęliśmy go wybudzać, jego mama powiedziała: „Chico, bierz plecak i idziemy!”, a on się zaśmiał. Nigdy nie zapomnę tej sceny – powiedziała „Fantastico” towarzysząca chłopcu na OIOM-ie pielęgniarka.

Podziękowanie za modlitwy

Chłopiec opuścił szpital w pelerynie superbohatera i wśród owacji personelu medycznego. Jego mama podzieliła się na Instagramie dobrą wiadomością o wypisie i podziękowała za wszystkie modlitwy w intencji wyzdrowienia chłopca.

View this post on Instagram

A post shared by Dani Guedes Bombini SUPERCHICO (@daniguedesbombini_superchico)

Po raz kolejny nasz superbohater pokonał COVID-19 !!!!!!!!! Walczył taaaaaak mocno! 💪🏻🙏🏻 (…) Jesteśmy już w domu i wszystko jest w porządku! Jest taki szczęśliwy… (…) Dziękuję wszystkim za wasze modlitwy i nieskończoną miłość! (…) Mój chłopiec to inspiracja, nadzieja, siła, najprawdziwsza miłość! Wszystkie piękne uczucia razem! – napisała Dani Guedes Bombini.

Historia „SuperChico”

„SuperChico” urodził się jako wcześniak i pierwsze sześć miesięcy życia spędził na OIOM-ie. Tam zaczął być nazywany superbohaterem. Z powodu problemów z nerkami, sercem i tarczycą przeszedł w tym czasie siedem operacji. W kolejnych latach przebył 10 kolejnych hospitalizacji i kilka transfuzji krwi.

Historia walki małego chłopca stała się międzynarodowym fenomenem, inspirując rodziców z całego świata. Prowadzony przez jego mamę na Instagramie profil, na którym relacjonuje ona zmagania Chico, zgromadził 240 tys. obserwujących.

Tags:
chorobakoronawiruspandemiazespół Downa
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail