Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [czwartek, 16 grudnia]

DZIEŃ DOBRY, TU BÓG

Peshkova | Shutterstock

Redakcja - 16.12.21

„Czułam się tak, jakbym spotkała anioła” – opowiada dziś Małgosia. I daje świadectwo o tym, że Bóg chce opiekować się wszystkimi naszymi sprawami, nawet tymi, które wydają się nam zbyt małe, by Mu zawracać głowę…

Adwent

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w Adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

INSPIRUJĄCE CYTATY

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

Chorowałam niedawno na ostre zapalenie zatok. Dolegliwość wraca cyklicznie, więc mam ją ogarniętą. Tym razem jednak nic nie pomagało. Klientka, której odwołałam sesję coachingową z powodu stanu zdrowia, napisała mi: „Modliłam się dziś na spotkaniu o Twoje zdrowie”. I dołączyła cytat z Pisma Świętego. Pomyślałam: „Ale przecież to sprawa zbyt mała na Twoją, Jezu, głowę”.

Na drugi dzień wstałam tak zatkana, że zawiózłszy córkę na próbną maturę, wstąpiłam do centrum handlowego z apteką. Najpierw rozpłakałam się między regałami, nie mogąc znaleźć dżemu truskawkowego (im gorsza forma, tym pilniejsze wydają się sprawy błahe).

W aptece farmaceuta spojrzał na mnie bardzo widzącym wzrokiem. Wypytał, co zażywam, i wyjaśnił, dlaczego już nie pomaga. Wyszedł zza lady i długo ze mną rozmawiał, jak lekarz. Wypytał o wszystkie symptomy i skonfigurował nowy zestaw leków.

Czułam się tak, jakbym spotkała anioła. Zobaczona i usłyszana. I przejęta faktem, że dla Niego nic, co mnie dotyczy, nie jest błahe.

Małgosia

Modlitwa dla ciebie i cytat z Biblii dla ciebie

Tags:
aniołDzień dobry tu Bógmodlitwa
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail