Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Maryja z piasku, w piekarni? Zaskakujące wizerunki Matki Bożej z Guadalupe [zdjęcia]

GUADALUPE VIRGEN

© Jaime Rojo/BrooklynStreetArt.com

Daniel Esparza - 11.12.21

Spodziewałbyś się wizerunki Matki Bożej z Guadalupe nad wejściem do piekarni? Albo na jednej z amerykańskich plaż? My też nie! Zobacz, w jakich jeszcze nietypowych miejscach zobaczyliśmy Maryję!

Wizerunek Matki Bożej z Guadalupe to jeden z bardziej tajemniczych, a przez to fascynujących, przedstawień Maryi. Sekrety „meksykańskiej Madonny” przybliżał w rozmowie z Aleteią prof. dr. hab. Zbigniew Treppa.

Zadziwiające są też miejsca, w których można zobaczyć Matkę Bożą z Gadalupe. Bo czy spodziewałbyś się jej nad wejściem do piekarni? Albo na jednej z amerykańskich plaż? W dodatku wyrzeźbionej z… piasku?

Zobacz kilka innych nietypowych miejsc, w których zobaczyliśmy Matkę Bożą z Gadalupe!

Tags:
malarstwoMaryja
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail