Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 25/02/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [środa, 8 grudnia]

Szkarpetowska-foto-Adwent.jpeg

Archiwum prywatne

Redakcja - 08.12.21

Dziś Katarzyna przywołuje świadectwo o człowieku, którego Bóg cudownie uratował od śmierci i podarował „drugie życie”. To niesamowite, że nasz Pan potrafi przemówić do nas w tak prostych, codziennych wydarzeniach.

Adwent

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w Adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

MEME-POL-GREELEY

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

Tamtego dnia nie miałam ochoty wstać z łóżka. Za oknem padał rzęsisty deszcz, a mnie bolała głowa. Do opuszczenia pieleszy i wyjścia z domu zmobilizował mnie jednak wywiad z garncarzem, na który byłam umówiona.

Wywiad miał być o lepieniu garnków, a przerodził się w rozmowę o działaniu Boga w życiu człowieka. Okazało się bowiem, że mój rozmówca brał udział w wystawie gołębi pocztowych na terenie hali Międzynarodowych Targów Katowickich w dniu, w którym zawalił się tam dach (było to w 2006 roku, w katastrofie budowlanej zginęło 65 osób).

Dzień wcześniej artysta wypalał glinianego gołębia, który przy wyjmowaniu z pieca rozpadł się na kawałki. Poczuł niepokój. Jakiś głos w sercu podpowiadał mu, żeby wycofać się z targów, ale organizatorzy nie chcieli się zgodzić. Ostatecznie przystali jedynie na to, by przeniósł swoje stanowisko w inne miejsce. To uratowało mu życie.

– Czuwał nade mną Bóg. To dzięki Niemu żyję i mogę teraz z panią rozmawiać – powiedział.

Katarzyna Szkarpetowska

Modlitwa dla ciebie i cytat z Biblii dla ciebie

Tags:
bógDzień dobry tu Bóg
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail