Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Zobaczcie wieńce adwentowe naszych czytelników [GALERIA]

wieniec.png

Ewelina Kwiatkowska

Redakcja - 07.12.21

Poprosiliśmy na Facebooku naszych czytelników, aby podzielili się z nami zdjęciami swoich wieńców adwentowych. Oto ich dzieła.

Tworzenie wieńców adwentowych to piękna i dość popularna tradycja. Zapożyczyliśmy ją od ewangelików z Niemiec.

Dlaczego się je przygotowuje? Wieniec jest wyrazem naszego czuwania. Zapalanie świec oznacza bowiem gotowość na przyjście Chrystusa – Światłości świata.

Najczęściej spotyka się wieńce przygotowane z iglastych gałązek i czterech świeczek, które zapala się w cztery kolejne niedziele Adwentu. Początkowo taki wieniec zawieszano pod sufitem, dzisiaj już raczej się tego nie praktykuje.

Poprosiliśmy na Facebooku naszych czytelników, aby podzielili się z nami zdjęciami swoich wieńców adwentowych. Oto ich dzieła. Obejrzyjcie, być może zainspirują was do przygotowania własnego – jeszcze jest czas.

Tags:
adwent
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail