Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 09/06/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [niedziela, 5 grudnia]

Adwent-Lidia-Konar-foto.jpg

Archiwum prywatne

Redakcja - 05.12.21

Dziś Lidia opowiada o tym, jak w Rio de Janeiro zgubiła się w dzielnicy slumsów i wcale nie było to wesołe przeżycie. Wezwała więc na pomoc anioła stróża. Cóż, anioł nie przyszedł, ale pojawił się pewien groźnie wyglądający, wytatuowany mężczyzna…

Adwent

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w Adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

6-1.png

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

To był bardzo wyjątkowy lipcowy poranek. Wówczas wraz z pielgrzymami ze Szkocji przebywałam w Rio de Janeiro z okazji 28 Światowych Dni Młodzieży. Tamtego dnia, wraz z Ewą, współtowarzyszką tej pielgrzymki, zgubiłyśmy swoją grupę. Z jednej z głównych ulic Rio nagle weszłyśmy do slumsów…

Strachu miałyśmy co niemiara. Ludzie tam wyglądali przeraźliwie biednie, do tego mocno wlepiali w nas – jak mi się wtedy wydawało – niemalże dziki wzrok. Nijak nie mogłyśmy się stamtąd wydostać, bo nie miałyśmy przy sobie telefonów i nikt w tej dzielnicy nie rozumiał języka angielskiego.

W myślach przywołałam anioła stróża prosząc o pomoc. I wtedy podszedł do nas młody, mocno wytatuowany chłopak i łamanym angielskim zapytał, jak nam pomóc. Jednym tchem odparłyśmy, że szukamy dworca kolejowego.

Gdybym spotkała kogoś tak wyglądającego jak ten człowiek w Polsce, czy w Wielkiej Brytanii, to byłaby to ostatnia osoba, której bym zaufała, ale wtedy, ku swojemu zdziwieniu czułam, że nic nam nie grozi.

Ów mężczyzna dowiedziawszy się, że jesteśmy Polkami, pochwalił się, że wie, kim był Jan Paweł II i że go lubił, po czym przeprowadził nas przez całe slumsy, aż do stacji.  Chyba nie tylko anioł stróż wtedy nad nami czuwał…

Lidia Konar

Modlitwa dla ciebie i cytat z Biblii dla ciebie

Tags:
aniołDzień dobry tu Bóg
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail