Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Dzień dobry, tu Bóg! [poniedziałek, 29 listopada]

Darek-Dudek-adwent1.jpg

Archiwum prywatne

Redakcja - 29.11.21

Dziś przeczytacie zaskakujące świadectwo Darka, który na pielgrzymce wykrzyknął: „Jezu, Ty się tym zajmij!”, a potem zaufał… studentowi drugiego roku fizjoterapii.

Wstajesz i wiesz, że Bóg jest po twojej stronie. Na śniadanie zadajesz sobie pytanie o sens tego wszystkiego, pytasz „czy dam sobie radę?”, a On wyciąga do Ciebie rękę i mówi: Nie przejmuj się, to Ja cię dziś poprowadzę przez trudy życia. Więcej, pokażę ci światło, piękno i nadzieję.

Nie jesteśmy „telewizją śniadaniową”, ale w adwencie 2021 roku przyślemy ci każdego ranka „na śniadanie” porcję duchowej strawy. Tu znajdziesz Boga, który jest bliski, który nie gardzi naszą szarą codziennością i działa poprzez najmniej spodziewane wydarzenia. Czytaj, kochaj i żyj bardziej!

Cytaty o wierze

Opowiem ci, jak w moim życiu zadziałał Bóg

Jakiś czas temu porwałem się na coś, co totalnie przekraczało moje zdolności fizyczne: Elbląską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. 15 dni marszu, nieraz po 40 km dziennie…

Pierwsze dni wędrowania to tak zwana rozgrzewka: po 30 km dziennie. Początek zapowiadał się obiecująco. Jednak już drugiego dnia zacząłem odczuwać potworny ból w pachwinie i pomyślałem, że trzeba będzie zwijać manatki i wracać do domu. Pomodliłem się krótko: „Jezu, Ty się tym zajmij” i zostawiłem to.

Następnego dnia dowiedziałem się, że w innej grupie idzie student fizjoterapii. Zaufalibyście studentowi drugiego roku? Ja zaufałem.

Kiedy wytłumaczyłem mu, w czym problem, ten krzyknął: „Wiem, co cię boli. Przerabialiśmy to w zeszłym semestrze!”. Kazał mi się położyć. Nacisnął nogą, rozluźniając moje mięśnie, i ból, który uniemożliwiał mi chodzenie, zniknął.

Dałem radę i doszedłem do samej Częstochowy!

Dariusz Dudek

Modlitwa dla ciebie i cytat z Biblii dla ciebie

Wideo: Modlitwa świecy

Tags:
adwentDzień dobry tu Bógpielgrzymkaświadectwozaufanie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail