Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Chłopak z zespołem Downa zatańczył słynny numer z „Dirty Dancing” [wideo]

Cameron Gordon and Megan Connors

teamcamgordon | TikTok | Fair Use

Cerith Gardiner - 18.11.21

„Lata temu uważano, że ludzie z zespołem Downa nie są w stanie zrobić wielu rzeczy. A na całym świecie są ludzie tacy jak Cameron, którzy pokazują nam, że mogą zrobić wszystko, czego zapragną” – mówi mama tancerza.

Cameron Gordon jest pierwszym tancerzem z zespołem Downa, który wziął udział w programie Taniec z gwiazdami, mającym na celu zebranie pieniędzy na Hospicjum Wyspy Księcia Edwarda w Charlottetown. Jak mówi, czuł się nie tylko „pobłogosławiony” tą szansą, ale „prawie się popłakał” – donosi CBS News.

Prawda jest jednak taka, że bardziej pobłogosławieni są ci, którzy mogli zobaczyć żywiołowy występ Camerona i jego partnerki, Megan Connors.

Tancerz z zespołem Downa: „Czuję się szczęśliwy i silny”

Duet wykonał łatwiejszą wersję tańca, który pojawił się w przebojowym filmie Dirty Dancing. Gordon – ubrany, niczym Patrick Swayze, w czarną koszulę i spodnie – był pełen pewności siebie i radości.

„Widownia była wniebowzięta, a to sprawia, że czuję, że mogę zrobić wszystko. Jestem teraz bardzo szczęśliwa i błogosławiona” – mówiła jego partnerka.

Tancerze nie tylko zachwycili publiczność, ale również sędziów, którzy przyznali im nagrodę Judges’ Choice Award. To oznacza, że Cameron i Megan zebrali dla hospicjum imponującą sumę 9 tys. dolarów.

Cameron Gordon: „Dobrze się bawiłem”

To nie pierwszy raz, kiedy Gordon dzieli się ze światem swoimi talentami. Tak się składa, że trenuje trójbój siłowy i startował już w kanadyjskich olimpiadach specjalnych. To z pewnością przydało mu się m.in. w podnoszeniu partnerki.

Gordon tańczy pod okiem Megan od siedmiu lat.

„Cameron nie przestaje mnie zadziwiać swoim oddaniem i empatią – mówi tancerka. – Uwielbiam, kiedy jest w pobliżu. To prawdziwa przyjemność – mieć go na zajęciach, ponieważ pracuje ciężej niż ktokolwiek inny”.

Gordon z kolei tłumaczy: „Kiedy tańczę, czuję się szczęśliwy i silny”.

Piosenka, którą wybrali – Time of my life (Czas mojego życia) – odzwierciedla sposób, w jaki Gordon i Connors czują się na parkiecie: „Ja i Cameron za każdym razem, gdy jesteśmy w tym miejscu, przeżywamy czas naszego życia, niezależnie od tego, czy idzie nam dobrze czy nie”.

Mama Gordona, Catherine MacInnis, jest bardzo dumna ze swojego syna:

Lata temu uważano, że ludzie z zespołem Downa nie są w stanie zrobić wielu rzeczy. A na całym świecie są ludzie tacy jak Cameron, którzy pokazują nam, że mogą zrobić wszystko, czego zapragną.

Dla Gordona samo wydarzenie było „naprawdę niesamowite”. Jak powiedział: „Zebrałem mnóstwo pieniędzy. Jestem po prostu szczęśliwy i dobrze się bawiłem”.

Występ Camerona i Megan od 4 min 40 s:

Tags:
tanieczespół Downa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail