Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

UWAGA: fragmenty prywatnych filmów z Carlo Acutisem i nasz wywiad z mamą błogosławionego [wideo]

CARLO ACUTIS

fot. archiwum rodzinne

Redakcja - 22.10.21

Przyszły błogosławiony, który pokazuje do kamery język? Czemu nie! W tym ekskluzywnym wywiadzie usłyszycie wspaniałe słowa mamy o swoim niezwykłym synu i zobaczycie prywatne kadry filmów rodzinnych z Carlo Acutisem w roli głównej.

Wywiad z mamą Carlo Acutisa

Ten materiał to coś zupełnie wyjątkowego. Marinella Bandini z Aletei przeprowadziła bardzo ciepłą i osobistą rozmowę z mamą bł. Carlo Acutisa. Co więcej, pani Antonia Salzano udostępniła nam fragmenty prywatnych filmików nagrywanych w rodzinie. Widzimy na nich małego lub dojrzewającego Carlo w sytuacjach całkowicie nieformalnych. Przyszły błogosławiony, który pokazuje do kamery język? Czemu nie!

– Można było poczuć obecność Chrystusa w pobliżu Carla – opowiada nam mama chłopca, Antonia Salzano. – We wszystkim, co robił, zadawał sobie pytania: „Czy Jezusowi się to spodoba? Czy mogę to zrobić dla Jezusa?”. Ta miłość do Jezusa… On chciał nią zarażać innych, chciał pomagać innym! Carlo był przeświadczony, że Bóg jest zawsze po naszej stronie. To się czuło. To było coś niezwykłego! Dlatego właśnie jego zwyczajne życie było niezwyczajne: ponieważ można było odczuć obecność Chrystusa w pobliżu Carla.

Obejrzyjcie całą rozmowę z mamą Carlo Acutisa:

Tags:
błogosławieniCarlo Acutismacierzyństwoświętość
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail