Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 29/09/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Tata, dwójka dzieci z zespołem Downa i ich lodowa furgonetka

SPECIAL NEAT TREATS

@specialneattreats | Instagram

Giovanna Binci - 18.10.21

„Chcemy, aby ludzie widzieli Chrystusa w sposobie, w jaki prowadzimy to całe przedsięwzięcie” – podkreśla Joel Wegener.

Kiedy Joel Wegener zdał sobie sprawę, jak trudny jest świat dla jego dwójki dzieci z zespołem Downa, wpadł na szczególny pomysł. W swoim rodzinnym mieście Cincinnati postawił ciężarówkę, w której sprzedawali razem lody. Od kwietnia do lipca wydali 5 tys. lodowych deserów, co „przeszło wszelkie oczekiwania” – czytamy na kanale WLWT.

la suite aprés cette publicité

„Chciałem dać moim dzieciom coś do zrobienia. A przy okazji pokazać innym rodzicom, że być może jest coś kreatywnego, nieszablonowego, co mogą wymyślić w swoich rodzinach” – mówi Joel, tata dziesięciorga dzieci.

la suite aprés cette publicité

Dzieciom takim jak 21-letnia Mary Kate i 18-letni Josh trudno jest nie tylko mieć wymarzoną pracę, ale w ogóle mieć pracę. Mimo że w wielu krajach i stanach obowiązują przepisy zakazujące dyskryminacji, środki prawne nie wystarczają, by stało się to rzeczywistością.

la suite aprés cette publicité

W kulturze, w której dużo mówi się o marzeniach i integracji, jest to trudna do zaakceptowania rzeczywistość. Niestety, społeczeństwo często nie jest skłonne do praktycznego zastosowania integracji w życiu.

la suite aprés cette publicité
View this post on Instagram

A post shared by Special Neat Treats (@specialneattreats)

Nasze społeczeństwo niestety nadal nie jest gotowe, by zrobić miejsce dla wszystkich. Liczba aborcji z powodu zdiagnozowanego zespołu Downa mówi sama za siebie.

Na szczęście tam, gdzie zobowiązania prawne są nieskuteczne, serca tatusiów takich jak Joel Wegener przypominają nam, że nie ma potrzeby bać się różnorodności i odmienności. Możemy rozwiązać problemy z determinacją, kreatywnością, a nawet… bitą śmietaną i posypką!

Special Neat Treats sprzedaje lody i nadzieję

Wegener kupił białą furgonetkę (ozdobioną naklejkami w stylu lat 90.) od rodziny, w której także jest dziewczynka z niepełnosprawnością.

„To wszystko to coś więcej niż sprzedaż lodów” – mówi Joel. I to prawda: sprzedają radość w postaci lodów i czekolady, ale także nadzieję – i to w bonusie.

Wegener daje nadzieję swoim dzieciom i wielu rodzinom, które są świadkami tego, jak spełnia się małe marzenia. Jak mówił w podcaście KLove News:

Z jakiegoś powodu Bóg powiedział: „Weźmiemy ten prosty, mały pomysł i zrobimy z niego coś wielkiego”.

„Chcemy być latarnią morską. Chcemy, aby ludzie widzieli Chrystusa w sposobie, w jaki prowadzimy to całe przedsięwzięcie. Nasza rodzina chce, aby to było miejsce, gdzie Chrystus jest wywyższony”.

Tags:
niepełnosprawnośćrodzinazespół Downa
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail