Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Psy, koty, chomik i… kameleon. Jak obchodzono wspomnienie św. Franciszka z Asyżu? [GALERIA]

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ZWIERZĄT

fot. dzięki uprzejmości parafii św. Józefa Rzemieślnika w Sosnowcu

Karol Wojteczek - 06.10.21

W dniu liturgicznego wspomnienia Biedaczyny z Asyżu w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Sosnowcu odprawiona została msza święta z błogosławieństwem zwierząt i ich opiekunów. Zobaczcie zdjęcia z tego niezwykłego nabożeństwa.

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu przyciągnęła do sosnowieckiej świątyni wielu parafian. Oprócz tradycyjnie błogosławionych w tym dniu psów i kotów, wśród przyprowadzonych przez wiernych zwierząt znalazły się chomik oraz… kameleon.

We mszy świętej wzięli udział także wolontariusze stowarzyszenia „Nadzieja na Dom”ze swymi podopiecznymi. Nabożeństwu towarzyszyła również zbiórka na rzecz sosnowieckiego schroniska dla zwierząt.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej niezwykłej uroczystości:

Tags:
naturaśw. Franciszek z Asyżu
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail