Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 07/12/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Mały chłopiec i jego walka z rakiem. Ta historia poruszyła miliony serc. Wiemy, jak czuje się dzisiaj

VIRAL

Facebook | @beatitlikebeckett

Redakcja - 05.10.21

Leczenie chłopca było długotrwałe, i na zmianę dawało i odbierało nadzieję. Trudy chemioterapii, kolejne etapy walki o zdrowie i wreszcie... zwycięstwo!

To zdjęcie wstrząsnęło internautami na całym świecie. Czarno-biała fotografia, na której widać wówczas 4-letniego Becketta i jego o rok starszą siostrę Aubrey, miała zwrócić uwagę na ważny problem walczących z rakiem dzieci – to choroba, która dotyczy całej rodziny.

Becketta walka o zdrowie

Przypomnijmy tę historię. Zdjęcie opublikowała mama dzieci, pochodząca z USA Kaitlin Burge. Jej synek stoi nad muszlą klozetową, opierając o nią rączki. Towarzyszy mu 5-letnia siostra, która gładzi go po plecach. Chłopiec wymiotuje po kolejnej serii chemioterapii. Rok wcześniej (zdjęcie opublikowano w 2019 roku) zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną. Fotografia bardzo poruszyła serca wielu osób na całym świecie i została udostępniona w sieci dziesiątki tysięcy razy.

Choruje cała rodzina

Kaitlin Burge wyjaśniała wówczas, że zdjęcia, które opublikowała, oddają realia przeżywania dzieciństwa z rakiem oraz tego, jaki ma wpływ ta choroba na całą rodzinę.

„Jedną rzeczą, której nie powiedzą wam na temat dziecięcego raka jest to, że dotyczy on całej rodziny. Często słyszycie o finansowych lub medycznych problemach, ale jak często spotykacie się ze zmaganiami rodzin z innymi dziećmi?” – pytała wtedy Burge w swoim poście na Facebooku.

Podkreślała wówczas ciężką walkę, jaką każdego dnia toczy jej mały wojownik, a wraz z nim cała rodzina.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=3305530196154555&set=pcb.3305533652820876

Wygrał walkę z rakiem

Leczenie chłopca było długotrwałe, i na zmianę dawało i odbierało nadzieję. Trudy chemioterapii, kolejne etapy walki o zdrowie i wreszcie… zwycięstwo!

Przez cały czas trwania choroby rodzice na Facebooku informowali o tym, jak czuje się chłopiec, a słowa wsparcia płynęły do nich z całego świata. Siła tej internetowej wspólnoty podtrzymywała ich na duchu w najtrudniejszych momentach. A teraz radość z wygranej walki rozbrzmiewa nie tylko w ich domu, ale przeniosła się też do domów tych, którzy trzymali za nich kciuki!

W sierpniu tego roku Kaitlin Burge napisała, że dziś już 6-letni Beckett zakończył leczenie i czuje się dobrze. Jest radosnym, pogodnym chłopcem.

„3,5 roku chemioterapii każdego dnia. Dwukrotna ponowna nauka chodzenia. Dwukrotna utrata wszystkich włosów. Udało ci się” – napisała wzruszona mama.

Chłopiec już w tym roku szkolnym rozpoczął edukację. Jego rodzina jest pewna, że – skoro wygrał walkę z tak niebezpiecznym przeciwnikiem – to bez trudu poradzi sobie także w szkole.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=388554635961289&set=pb.100044202678002.-2207520000..

Tags:
dziecirak
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail