Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 27/01/2023 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

„Cały dzień lało”. Abp Ryś znów poszedł w pielgrzymce na Jasną Górę [wideo i zdjęcia]

GRZEGORZ RYŚ NA PIELGRZYMCE

fot. Archidiecezja Łódzka

Redakcja - 25.08.21

„Pielgrzymka to dla mnie bycie z ludźmi. Byłoby mi dziwnie, gdybym był gdzie indziej” – powiedział łódzki metropolita.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Abp Ryś na pielgrzymce

Choć „droga mokra”, to jednak przeżyta w najpiękniejszej katedrze świata, wśród natury, która stworzył Bóg i we wspólnocie – podsumował tegoroczne pielgrzymowanie ks. Łukasz Tarnawski, główny przewodnik 96. Pieszej Pielgrzymce Łódzkiej. Rekolekcje w drodze odprawiło tysiąc pątników.

– To jedność w różnorodności – mówi o pielgrzymowaniu archidiecezji łódzkiej jej metropolita. Abp Grzegorz Ryś, jak co roku, też przyszedł na Jasną Górę.

– Myślę, że Matka Boża cieszy się, że ma tyle dzieci, niekoniecznie takich skopiowanych, bo każde ma swój charakter. Chodzi o to, żeby każdy zostawał sobą na tej drodze, ale by być razem w jedności Kościoła – mówił abp Ryś.

Zobaczcie zdjęcia – abp Grzegorz Ryś na pielgrzymce:

Pielgrzymkowe świadectwo

Metropolita łódzki podkreślił znaczenie pielgrzymiego świadectwa. – Pielgrzymka jest jakimś znakiem wzywającym do refleksji. Podziwiam ludzi, którzy pielgrzymują. Wczoraj na przykład cały dzień lało. Można wybrać inną formę urlopu – zauważył metropolita łódzki.

– To jest bardzo ważne, że mamy w Kościele w Polsce ten wymiar maryjny, taki bardzo czytelny, bo Matka uczy nas zawsze koncentracji na osobie. To jest to, co zawdzięczamy naszym mamom, czego nas uczyły. Że nie wystarczy koncentrować się na jakiejś teorii czy na wielkich ideach, tylko trzeba spotkać osobę, trzeba się nią zaopiekować. Ten wymiar maryjny to też głęboko zakorzeniona tradycja, to przekaz wiary – wyjaśniał abp Ryś.

– Pielgrzymka to dla mnie bycie z ludźmi. Byłoby mi dziwnie, gdybym był gdzie indziej.

Zobaczcie wideo z abp. Rysiem:

KAI / archidiecezja.lodz.pl / ks

Tags:
abp Grzegorz RyśMaryjapielgrzymka
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!