Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 25/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Franciszek apeluje o zaszczepienie się przeciw COVID-19. „Jest aktem miłości”

SZCZEPIENIE

anyaivanova | Shutterstock

Katolicka Agencja Informacyjna - 18.08.21

O zaszczepienie się przeciwko COVID-19 zaapelował ojciec święty do wszystkich ludzi na całym świecie w krótkim przesłaniu wideo, opublikowanym dziś rano przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Oto jego treść w tłumaczeniu na język polski:

W braterskim duchu przyłączam się do tego przesłania nadziei na jaśniejszą przyszłość. Dzięki Bogu i pracy wielu ludzi mamy dziś szczepionki, które chronią nas przed COVID-19. Dają one nadzieję na położenie kresu pandemii, ale tylko wtedy, gdy będą dostępne dla wszystkich i jeśli będziemy współpracować jedni z drugimi.

Zaszczepienie się, przy użyciu szczepionek dopuszczonych przez właściwe organy, jest aktem miłości. I przyczynienie się do tego, aby większość ludzi zaszczepiła się, jest aktem miłości. Miłości do siebie samego, miłości do rodziny i przyjaciół, miłości do wszystkich ludzi. Miłość jest także społeczna i polityczna, istnieje miłość społeczna i miłość polityczna, jest powszechna, zawsze przepełniona małymi gestami osobistej miłości, zdolnymi do przekształcania i ulepszania społeczeństw (por. Laudato si’, n. 231, por. Fratelli tutti, 184).

Zaszczepienie się jest prostym, ale głębokim sposobem krzewienia dobra wspólnego i zatroszczenia się o siebie nawzajem, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych. Proszę Boga, aby każdy z nas mógł wnieść swoje małe ziarenko piasku, swój mały gest miłości. Niezależnie od tego, jak bardzo byłby on mały, miłość zawsze jest wielka. Przyczyń się tymi drobnymi gestami do lepszej przyszłości.

Niech Bóg Wam błogosławi i dziękuję!

Tags:
Informacje na temat szczepionek przeciwko COVID-19papież Franciszek
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail