Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 13/08/2022 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Witamy bracie śniegu!”. Biały puch pokrył Boliwię w święto Matki Boskiej Śnieżnej [GALERIA]

BOLIVIA

Santuario Copacabana

Pablo Cesio - 06.08.21

Sanktuarium Matki Bożej Gromnicznej w Copacabana (Boliwia) 5 sierpnia 2021 r. skąpane było w bieli. Zamieszkujący w nim franciszkanie postanowili podzielić się tymi obrazami w sieciach społecznościowych. Bo data ta wcale nie jest przypadkowa!

5 sierpnia obchodzone jest święto Matki Boskiej Śnieżnej. Wiąże się to z historią, która wydarzyła się w 352 roku. Pisaliśmy o niej na łamach Aletei TUTAJ. Jej owocem jest powstanie bazyliki Matki Bożej Większej w Rzymie. Zgodnie z przekazami w upalne lato tamtego roku na rzymskie wzgórze Eskwilin spadł śnieg. Wydarzenie to miały poprzedzić objawienia Maryi.

Takie opady atmosferyczne w Rzymie na początku sierpnia faktycznie były prawdziwą anomalią. Choć po drugiej stronie oceanu, w jednym z krajów Ameryki Południowej śnieg o tej porze roku nie jest aż tak nietypowym zjawiskiem, to i tak wywołał spore zaskoczenie.

Widok był jeszcze piękniejszy, gdy weźmiemy pod uwagę symbolikę wypływającą z tego dnia – święto Matki Bożej Śnieżnej.  

Śnieg w Copacabanie pojawia się co 4-5 lat (jak wyjaśnił Aletei informator z Boliwii). Nie dziwi więc entuzjazm i wzruszenie braci franciszkanów, którzy natychmiast ruszyli przed klasztor i uchwycili śnieżne krajobrazy za pomocą obiektywu. Sami zobaczcie!

Oto 10 kadrów, które ilustrują te emocje:

Tags:
Boliwiafranciszkanieśnieg
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail