Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

Największym osiągnięciem tej mistrzyni olimpijskiej nie są złote medale!

DOMINIQUE DAWES,MOTHERHOOD,OLYMPICS

Dominique Dawes via Facebook | Fair Use

Cerith Gardiner - 06.08.21

„Dążenie do tego, aby [moje dzieci] były najlepszymi ludźmi, jakimi mogą być, i by wywierały pozytywny wpływ na świat, jest najlepszym wyczynem, jaki mogę sobie wyobrazić” – mówi gimnastyczka Dominique Dawes.

Przez całą swoją karierę gimnastyczną Dominique Dawes była podziwiana przez fanów i kolegów z drużyny. Ceniono jej pozytywne nastawienie, poświęcenie i imponujące umiejętności – zyskała nawet przydomek „Awesome (fantastyczna) Dawesome. Trzykrotna olimpijka należała do „Siedmiu Wspaniałych, które zdobyły sławę dzięki wygranej w gimnastyce drużynowej na olimpiadzie w Atlancie w 1996 roku.

25 lat po tych wspaniałych dniach na podium rekordzistka wyznała na Facebooku, co uważa za swój najbardziej „spełniający cel. Jest nim wychowywanie czwórki uroczych dzieci: Kateri, Quinn oraz bliźniaków Lincolna i Dakoty.

W poście, z którym większość mam może się utożsamiać, Dawes przyznaje, że nawet wyczerpujące sesje treningowe – obliczone na około 8000 godzin intensywnego treningu – nie mogą konkurować z życiem mamy pozostającej w domu.

Nigdy nie byłam bardziej zmęczona i zniszczona w moim życiu, jak będąc matką! Ale nie chciałabym, żeby było inaczej!!! – napisała.

Dominique Dawes: nie ma nic bardziej niesamowitego niż macierzyństwo

Wydawać by się mogło, że Dawes wkłada w macierzyństwo tę samą pasję i poświęcenie, jakie kiedyś oddała swojej karierze sportowej. Brała przecież udział w trzech olimpiadach i została pierwszą czarnoskórą osobą w historii, która zdobyła złoty medal olimpijski w gimnastyce! Przecierała szlaki dla przyszłych olimpijek – Simone Biles i Gabby Douglas.

Te rekordy budzą podziw. Jednak Dawes, która jest żoną nauczyciela szkoły katolickiej, mówi, że nie ma nic bardziej niesamowitego niż możliwość wychowania czwórki dzieci.

Dążenie do tego, aby były najlepszymi ludźmi, jakimi mogą być, i by wywierały pozytywny wpływ na świat, jest najlepszym wyczynem, jaki mogę sobie wyobrazić.

Dawes szczerze przyznaje, jak wyczerpujące jest macierzyństwo, a jednocześnie podkreśla, że jest to „lepsze niż złoto”.

Dawes o decyzji Simone Biles

Kiedy Simone Biles wycofała się z kilku wydarzeń na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020, aby skupić się na swoim zdrowiu psychicznym, Dawes pochwaliła jej decyzję w artykule opublikowanym w „The Washington Post”. Sama również doświadczyła tej presji.

Jeszcze w czasach przed urodzeniem dzieci Dawes dzieliła się z autorem swojej biografii:

Naprawdę uważam, że Bóg umieścił mnie na arenie gimnastycznej, ponieważ to była moja pasja… Ale moim celem jest inspirowanie ludzi tą pasją.

Zapracowana mama nadal inspiruje i dociera do innych poprzez swoją działalność filantropijną. Współpracuje z National Park Foundation – jest zapaloną turystką, rzeczniczką Girl’s Scout Movement, a także różnych inicjatyw fitness, w których zachęca do zdrowszego stylu życia.

Tags:
macierzyństwosport
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail