Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 20/03/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Mała Raffaella wygrywa z rakiem… i zaczyna tańczyć! [wideo]

raffaella-balla-jerusalema.png

Fondazione Santobono Pausillipon

Giovanna Binci - 25.07.21

Ta mała dziewczynka rytm ma we krwi! Raffaella tanecznym krokiem opuściła szpital w Neapolu, po ostatniej dawce chemii. Wyszła, tańcząc do przeboju „Jerusalema”. Wygrała swoje najważniejsze wyzwanie.

Najtrudniejsze wyzwanie

Wiele osób tańczyło już do tego hitu zeszłego lata, a powtórzenie tych kroków stało się prawdziwym wyzwaniem. Podjęła się go także mała Raffaella, która jednak wygrała znacznie więcej niż przyswojenie układu choreograficznego! W końcu zakończyła cykl terapii onkologicznych. A jej wyjście ze szpitala, sfilmowane przez czekających na nią wraz z personelem medycznym bliskich, którzy z miłością śledzili bitwę tej małej dziewczynki, powoduje uśmiech na naszych twarzach.

„Na tej długiej ścieżce leczenia nauczyliśmy się poznawać i kochać jej niesamowitą radość i niesamowitą witalność, a mimo swojego bardzo młodego wieku nauczyła nas, że nawet najtrudniejszą i bolesną przeszkodę można pokonać. Jesteś siłą natury, Raffaello, i życzymy ci, abyś pozostała dokładnie tą wyjątkową i cudowną osobą, którą jesteś. Kochamy cię” – czytamy na stronie Fundacji Santobono Pausilipon, gdzie opublikowano wideo, które już stało się wiralowe.

Na szczęście nie tylko choroby są zaraźliwe – radość jest również wysoce zaraźliwa! Tak bardzo, że nie powstrzymają jej nawet maski. Tak, że nawet z ekranu komputera lub telefonu komórkowego, po zobaczeniu Raffaelli znikającej w chmurze różowych balonów, chce się wziąć udział w tej rodzinnej imprezie.

A kiedy muzyka się wyłącza?

Na małym ciele Raffaelli można jeszcze wyczytać ślady bitwy i na pewno coś też pozostanie w jej sercu, ale „show musi trwać”. Ta mała wojowniczka pokazuje, że to dopiero początek nowej przygody. „Jerusalema” jest idealnym motywem otwarcia!

Czasami w życiu muzyka się wyłącza, jak na imprezach, może właśnie przy najpiękniejszej piosence. Wokół nas pozostaje cisza, a „kiedy cierpimy, nie mówimy: płaczemy i modlimy się w ciszy” – przypomniał także papież Franciszek, mówiąc w 2016 r. o cierpieniu dzieci: „gdybym mógł, uzdrowiłbym wszystkich”.

Tags:
chorobadziecitaniec
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail