Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Twoja modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij!” została wysłuchana? Pomóż w procesie ks. Dolindo!

Ojciec Dolindo

Agnieszka Bugała - 07.07.21

Doświadczyłaś/doświadczyłeś cudu za sprawą ks. Dolindo? Jezus zajął się Twoimi sprawami przez wstawiennictwo kapłana z Neapolu? Daj świadectwo, bo rusza jego proces beatyfikacyjny.

Diecezja Neapolu podjęła decyzję o wszczęciu procesu beatyfikacyjnego mistyka, ks. Dolindo Ruotolo. Jest w tej decyzji ważny akcent polski. Joanna Bątkiewicz-Brożek, autorka pierwszej na świecie biografii ks. Dolindo, otrzymała nominację na wicepostulatorkę procesu.

Proces beatyfikacyjny ks. Dolindo

„Przyjęłam nominację z rąk nowego postulatora procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego ks. Dolindo, ks. Franco Astiego” – mówi Bątkiewicz-Brożek. Jest wzruszona, bo życie zmarłego w opinii świętości kapłana z Neapolu bada od wielu lat. Podkreśla, że nie spodziewała się takiego wyróżnienia, które z jednej strony jest ogromnym zaszczytem, ale z drugiej służbą i zobowiązaniem.

Wszystko wydarzyło się 24 czerwca, czyli w 116. rocznicę święceń ks. Dolindo i w uroczystość Narodzin Św. Jana Chrzciciela. We Włoszech były to moje imieniny, po włosku Joanna to Giovanna. Z tym większym wzruszeniem i przejęciem przyjęłam ten mandat. Diecezja Neapolu chciała w ten sposób podkreślić ewidentną łączność duchową Polski z ks. Dolindo i nasz wkład w szerzenie się jego kultu.

J. Bątkiewicz-Brożek

Obecnie proces przejęła diecezja Neapolu oraz neapolitańska parafia San Giuseppe dei Vecchi e Immacolata di Lourdes. Potwierdza to dekret z 30 kwietnia br., podpisany przez nowego metropolitę Neapolu, abp Domenico Battaglię.

Świadectwa działania ks. Dolindo

Aby proces kandydata na ołtarze mógł przebiec szybko i sprawnie, potrzebna jest dokumentacja jego wstawiennictwa i orędownictwa w niebie. Procedujący sprawę przygotowują ją również na podstawie świadectw osób, które wierzą w świętość kandydata, modlą się za jego wstawiennictwem i doświadczają skuteczności tego wstawiennictwa w polecanych mu sprawach. Jednym słowem – każda sprawa, w której ks. Dolindo pomógł swoim wstawiennictwem, jest ważna.

Na obecnym etapie procesu – a jesteśmy nadal na szczeblu diecezji i we wstępnej jego fazie, bo nie było jeszcze kanonicznego wszczęcia – bardzo potrzebne są świadectwa otrzymania łask, uzdrowień duchowych i fizycznych, za wstawiennictwem ks. Dolindo. W przypadku uzdrowień potrzebujemy dokumentacji medycznej.

Dlatego uruchomiliśmy adres e-mail i prosimy o wysyłanie świadectw w języku polskim, i jeśli to możliwe – także włoskim, na: info@dolindo.it. Prosimy też, jeśli jest to możliwe, aby w świadectwach zamieszczać daty, w których modlitwa została wysłuchana.

J. Bątkiewicz-Brożek

Apel do tych, którzy doświadczyli łask dzięki wstawiennictwu ks. Dolindo:

Joanna Bątkiewicz-Brożek prosi:

To jest mój gorący apel do tysięcy osób, których dotknął ks. Dolindo. W czasie spotkań i rekolekcji z duchowością ks. Ruotolo wiele osób, w tym szczególnie kapłani, mówiło mi o otrzymaniu łask. Wśród kapłanów są tacy, którzy byli na krawędzi wyjścia z Kościoła, lub uzależnieni i dzięki wstawiennictwu ks. Dolindo, a często i pielgrzymce do jego grobu, zostali uzdrowieni.

Jest grupa osób, które wyszły z depresji i takie, które próbowały targnąć się na swoje życie. Dzięki ks. Dolindo odzyskały siły. Są osoby, które po raz pierwszy po 20 latach przystąpiły do sakramentów. Wszystko to są łaski, o których trzeba dać świadectwo na piśmie. Świadectwa te pozostaną tajne, [są potrzebne – red.] wyłącznie na poczet procesu beatyfikacyjnego. Oczywiście proszę o szturm modlitewny!

Tags:
beatyfikacjamistycy
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail