Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Dziewczynka w koszalińskim oknie życia. Jest zadbana, zdrowa i ma już imię

DZIECKO

Halfpoint | Shutterstock

Katolicka Agencja Informacyjna - Redakcja - 14.06.21

Siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej zabezpieczyły dziecko, umieszczając je w tzw. ciepłym gniazdku i powiadomiły odpowiednie służby.

Dziewczynka jest zadbana i zdrowa

– To dziewczynka. Oceniamy wstępnie, że ma około dwóch miesięcy – mówi s. Barbara Wilkowska, kierowniczka Domu Samotnej Matki, na parterze którego znajduje się działające od 2009 r. okno życia. – Jest zadbana, zdrowa. Jeszcze ciągle jest u nas, wezwałyśmy pogotowie, wszystkie służby są poinformowane.

Dziewczynka została od razu na miejscu ochrzczona i otrzymała imię Michalina.

S. Wilkowska przypomina, że jednym z celów działania DSM jest właśnie misja ochrony życia od poczęcia, której służy właśnie okno życia.

Zdarzały się fałszywe alarmy

Alarm odebrała s. Monika Knysz. Jak mówi, zdarza jej się sprawdzać fałszywe alarmy, jak było to np. dwa dni temu. Tym razem jednak nie był to alarm fałszywy.

– Jesteśmy bardzo poruszone. To wielka radość, że dziecko jest uratowane. Cieszymy się, że ktoś chciał nam zaufać i powierzyć nam swoje dziecko – mówią siostry.

Okno zostało niedawno uruchomione po ponad rocznej przerwie spowodowanej remontem DSM. Okazuje się, że jest ono bardzo potrzebne i spełnia swoje zadanie.

Do tej pory opiekunki DSM, siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej znalazły w koszalińskim oknie dwoje dzieci – w styczniu 2016 r. pozostawiono tu chłopca, a w czerwcu 2018 r. – dziewczynkę. Noworodki otrzymały imiona Gabriel i Maria Zofia. Trafiły do adopcji.

Źródło: KAI, Onet

Tags:
dzieciokno życia
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail