Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 27/05/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Franciszek spotkał się z 6-letnią ofiarą mafii. Spotkanie było przejmujące i… zabawne

WEB2-NOEMI-POPE-FRANCIS-FACEBOOK-TANIA-ESPOSITO.jpg

Facebook I Tania Esposito

Noemi et le pape François, 7 juin 2021.

Vaticannews.va - 11.06.21

W Domu św. Marty miała miejsce przejmująca audiencja. Papież spotkał się z włoską dziewczynką, która dwa lata temu, jako czteroletnie dziecko, stała się przypadkową ofiarą porachunków mafijnych.

Rodzice Noemi opowiedzieli Franciszkowi o tym, jak dzięki licznym operacjom ich córka wraca do zdrowia i jak trudno jest żyć w społeczności na co dzień naznaczonej działaniami przestępczości zorganizowanej.

NOEMI

Noemi – przypadkowa ofiara mafii

Noemi została postrzelona na jednym z głównych placów Neapolu. Nagle, gdy spacerowała z mamą, rozpętała się strzelanina między dwoma zwalczającymi się mafijnymi gangami.

To, że moja córka przeżyła, jest prawdziwym cudem. Spotkanie z Franciszkiem było dla nas zastrzykiem siły, by dalej walczyć o jej zdrowie – mówiła po audiencji mama dziewczynki.

NOEMI

Najbardziej emocjonujący moment

W rozmowie z Radiem Watykańskim podkreśliła, że najbardziej emocjonującym momentem spotkania była chwila, gdy papież wziął ich córkę za ręce i wspólnie się modlili.

Opowiedzieliśmy mu historię Noemi, o której już wcześniej słyszał. Powiedzieliśmy też o tym, co nas jeszcze czeka w związku z walką o jej zdrowie, ponieważ czeka ją jeszcze kilka operacji kręgosłupa. Co najmniej do 18 roku życia będzie musiała nosić sztywny gorset – mówi papieskiej rozgłośni Tania Esposito. – Widać było, że papieża cieszy to spotkanie. Były też zabawne chwile, kiedy córka dała mu prezent. Była to kupiona u neapolitańskich rzemieślników figurka przedstawiająca Franciszka. Wziął ją do ręki i śmiejąc się pytał Noemi, czy zna tego gościa. Rezolutnie odpowiedziała mu, że tak. Sami dostaliśmy w prezencie różańce, jeden także dla naszej 3-letniej córeczki, która z nami nie przyjechała. Papież powiedział nam słowa, które trafiły do naszych serc: «Mafia niszczy nadzieję, depcze prawa, ale Bóg zawsze będzie towarzyszył waszej cudownej córce». Gdy opowiadaliśmy mu, przez co przeszliśmy, dodawał nam odwagi i zachęcał, by u nadzieją iść do przodu. Wierzymy, że to, iż uszła z życiem, jest cudem. Jesteśmy szczęściarzami, ponieważ jesteśmy głęboko przekonani, że to Bóg działa w życiu każdego z nas.

Wraz z rodziną w audiencji uczestniczył arcybiskup Neapolu, Domenico Battaglia, który towarzyszył rodzinie w tym trudnym czasie, i który pomógł w zorganizowaniu spotkania.

Tags:
dziecipapież FranciszekWłochy
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail