Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Watykan podjął decyzję ws. oskarżeń dotyczących abp. Gądeckiego

BISKUP STANISŁAW GĄDECKI

Karol Porwich/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 08.06.21

Przypomnijmy, że Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w kwestii nadużyć seksualnych.

Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji Stolica Apostolska uznała oskarżenia wobec abp. Gądeckiego za bezpodstawne – czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dn. 8 czerwca br.

W następstwie formalnych zgłoszeń Stolica Apostolska przeprowadziła postępowanie dotyczące rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w kwestii nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej. Publikujemy pełną treść komunikatu:

Komunikat dotyczący rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego

Działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio papieża Franciszka Vos estis lux mundi, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej.

Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji Stolica Apostolska uznała powyższe oskarżenia za bezpodstawne, wobec czego skargi złożone w tych sprawach zostają oddalone, a postępowanie uznaje się za zakończone.

Warszawa, dnia 8 czerwca 2021 roku

BP KEP/KAI

Tags:
abp Stanisław Gądeckimolestowanie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail