Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

O. Szustak po spotkaniu z abp. Gądeckim: To była po prostu rozmowa, nie dyscyplinowanie

ADAM SZUSTAK OP

Langusta na Palmie | YouTube

Redakcja - 28.05.21

„Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych” – powiedział o. Adam Szustak OP po spotkaniu, na które zaprosił go przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

O. Adam Szustak OP powiedział na ten temat kilka zdań po wieczornym różańcu, który tradycyjnie odmawia online. Można je później odsłuchać na kanale YouTube (od 26 minuty nagrania).

Rzecz, która mnie bardzo cieszy, polega na tym, że to była rozmowa. Nie tak jak niektóre media pisały o dywaniku… Nie. Spotkałem się w cztery oczy arcybiskupem Gądeckim i pogadaliśmy. Mam, kochani, bardzo dużo myśli w związku z tym, mam bardzo dużo wniosków. Myślę, że trochę rzeczy mi się też trochę rozklarowało. Nie chcę o tym mówić, dlatego, że nagram, kochani, film. Nagram film, gdzie trochę opowiem o tym. Opowiem o tej rozmowie, jakie z niej wyciągam wnioski. To była po prostu rozmowa. To nie było dyscyplinowanie. To mnie bardzo cieszy. Mam mnóstwo wniosków: dobrych i bardzo niedobrych – powiedział dominikanin.

Abp Gądecki zaprosił o Adama Szustaka na osobiste spotkanie i do rozmowy o Kościele. Poinformował o tym na Twitterze o. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik KEP. „Gdy pojawiają się wątpliwości odnośnie do roli Kościoła instytucjonalnego, warto wsłuchiwać się w różne opinie i podjąć konstruktywny dialog” – napisał o. Gęsiak.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach o. Szustak udzielił ponad dwugodzinnego wywiadu na kanale „Imponderabilia” na YouTube. Mówił m.in. o problemach Kościoła związanych z aferami pedofilskimi oraz o oderwaniu duszpasterzy od problemów wiernych. – Jestem zmęczony, zniechęcony, zrozpaczony tą degrengoladą, która się dzieje – stwierdził, wyrażając się również krytycznie o działaniach Episkopatu.

KAI/YouTube

Tags:
abp Stanisław GądeckiDominikanieSzustakzakonnik
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail