Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 07/06/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Jezuici pomogli uratować 35 noworodków. „Wyciągali je z gęstego dymu”

POŻAR SZPITALA W FILIPINACH

Marlito G. Ocon SJ | Facebook

Redakcja - 20.05.21

Filipińscy jezuici wraz z ekipą medyczną uratowali 35 noworodków z płonącego szpitala w Manili. Dzieci zostały przetransportowane do kaplicy, gdzie udzielono im pomocy. Wszystkie przeżyły, nikt z ratujących nie doznał dużych obrażeń.

Do zdarzenia doszło 16 maja br. w szpitalu Philippine General Hospital w Manilii, w dzielnicy Ermita. Ogień wybuchł na oddziale położniczym.

Jezuici udostępnili swoją kaplicę, do której ewakuowano małych pacjentów i ich matki. Stan 27 z 35 noworodków był krytyczny, wymagały szybkiego i stałego podłączenia do aparatury. Na szczęście potrzebne sprzęty udało się sprawnie przetransportować podczas ewakuacji.

Niektórym dzieciom trzeba było podać tlen, miały trudności z oddychaniem, co było spowodowane wszechobecnym dymem.

Dzieci wciąż pozostają w kaplicy. Jezuita o. Marlito Ocon SJ przekazał, że transport na inne oddziały szpitalne jest utrudniony ze względu na sytuację związaną z COVID-19.

Jak podaje UCA News, przejęcie kontroli nad pożarem zajęło strażakom około czterech godzin. Nikt nie ucierpiał.

Źródło: UCA News

Tags:
dziecijezuicipożar
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail