Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

12-latka uratowała swoją rówieśniczkę. „Dziękuję, Dziewczynko z Koluszek”

DZIEWCZYNKA URATOWAŁA KOLEŻANKĘ

fot. policja.pl

Redakcja - 18.05.21

12-letnia dziewczynka z Koluszek prawdopodobnie uratowała życie swojej poznanej przez internet rówieśniczki, która planowała popełnić samobójstwo.

Jak informuje TVN24, do zdarzenia doszło 27 kwietnia. Dziewczynki nawiązały kontakt za pośrednictwem internetu. Nieznajoma poinformowała młodą koluszkowiankę o tym, że planuje targnąć się na swoje życie.

Dziewczynka z Koluszek zgłosiła sprawę na policję

Wtedy 12-latka o wszystkim opowiedziała swojemu starszemu bratu, który pomógł jej skontaktować się z policją.

Natychmiast podjęto działania, które utrudniał fakt, że znajoma z sieci podawała nieprawdziwe województwo zamieszkania oraz inny wiek. Liczyła się każda minuta i jak najszybsze dotarcie do właściwej dziewczynki. Skrupulatna praca śledczych doprowadziła do miejsca, z którego faktycznie wysłana była wiadomość. Okazało się, że niepokojąca korespondencja pochodziła od 12-letniej mieszkanki Warszawy. Policjanci z Koluszek skontaktowali się natychmiast ze stołecznymi funkcjonariuszami, którzy dotarli do nastolatki. Dziewczynka przyznała w obecności mamy, że poważnie myślała o popełnieniu samobójstwa – opowiedziała Aneta Kotynia, oficer prasowa z Komendy Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

List matki

Specjalny list do komendanta policji w Koluszkach wystosowała mama 12-letniej dziewczynki z Warszawy. Podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwania i ratunek jej córki – zwłaszcza 12-latce z Koluszek.

TVN24 opublikowało również fragment listu od mamy uratowanej dziewczynki:

Policjanci pojawili się u nas w domu i poinformowali mnie o sytuacji, która jak mi się wydawało, mnie nigdy nie spotka. Moje dziecko chciało popełnić samobójstwo. Jak się okazało, nie radzi sobie z obecną sytuacją. Ponad roczne odseparowanie od rówieśników, brak kontaktu z bliskimi, wszechobecne zakazy, ogólna złość, przygnębienie i niemoc związana z sytuacją covidową to są powody, przez które umysły młodych ludzi nie wytrzymują. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana. Obawiam się, że gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego, mogłoby się to skończyć tragedią.

Matka nastolatki z Warszawy w swoim liście wspomniała również o 12-latce z Koluszek, której przekazała szczególne podziękowania:

Może kiedyś będę mogła podziękować Dziewczynce osobiście, ale póki co, proszę o przekazanie Jej Rodzinie tej wiadomości. Dziękuję, Dziewczynko z Koluszek.

Dziewczynka z Koluszek została wyróżniona przez komendanta powiatowego podinsp. Sebastiana Augustyniaka oraz zastępczynię burmistrza Koluszek Krystynę Lewandowską. Podziękowano jej za dojrzałość i empatię, którą się wykazała mimo tak młodego wieku. Wyrazy uznania przekazano również jej rodzicom.

Źródło: TVN24

Tags:
nastolatkipolicjasamobójstwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail