Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 24/06/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

„Człowiek bez wiary jest jak podróżnik bez celu”. Cytaty świętych o wierze

PODRÓŻ

soft_light | Shutterstock

Redakcja - 14.05.21

Chyba nikt nie przeżywał swojej wiary tak świadomie, głęboko i intensywnie, jak święci. Posłuchaj, co o niej mówią. Może znajdziesz wśród tych zdań inspirację do ożywienia czy docenienia własnej wiary?

Na początku był… Bóg. To On najpierw ukazał nam siebie i zapytał, czy chcemy się z Nim zaprzyjaźnić. Bo przecież wiara – taka, o jakiej opowiadają Biblia, Tradycja i Kościół – to nic innego, jak bliska, dynamiczna relacja z Panem. Relacja, w której coraz bardziej przechodzimy od „wierzę, że istniejesz” do „wierzę Tobie” (por. Katechizm Kościoła katolickiego).

To tu rodzi się zaufanie. Tu pojawia się odwaga oddania się Bogu i powierzenia Mu swojego życia. Tu pojawia się przestrzeń na pytanie: Jaka jest, dobry Boże, Twoja wola względem mnie?

Dobrze i dojrzale przeżywana wiara przemienia nasze myślenie i działanie. Stajemy się lepsi i lepiej czynimy. To świetnie widać, kiedy przyglądamy się życiorysom świętych. Chyba nikt nie przeżywał wiary tak intensywnie, jak oni. Dlatego teraz oddajemy im głos – niech poprowadzą nas bardziej wgłąb.

Cytaty świętych o wierze

Tags:
święciwiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail