Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 31/03/2023 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

Jak zmienia się świat? Zobacz niesamowite zdjęcia satelitarne sprzed 37 lat!

ZMIANY NA ŚWIECIE

Jam Press/Google Earth / SplashNews.com/East News

Redakcja - 11.05.21

Urbanizacja, rozwój miast, podnoszący się poziom wód, zmiany klimatu, topniejące lodowce. To tylko niektóre zmiany, jakie dokonują się coraz gwałtowniej na naszym świecie.

Dzięki rozwojowi technologii wiemy coraz więcej na temat naszego świata i planety, na której żyjemy. Google Earth jest aplikacją, która pozwala nam wirtualnie podróżować po globie, oglądając niemal każdy jego zakątek dzięki zdjęciom satelitarnym. Zdjęcia są ciągle aktualizowane, a to pozwala na zrobienie porównania dzisiejszego świata z tym sprzed… 37 lat! Sami zobaczcie, jak bardzo zmieniły się niektóre zakątki naszego globu:

Tags:
ekologiapodróż
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail