Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Święci, których w maju warto przedstawić dzieciom (i sobie)

RODZINA

Lucky Business | Shutterstock

Marlena Bessman-Paliwoda - 07.05.21

Nie chodzi o wiedzę ale o to, że święci niosą przykład oraz wartości, które każdy z nas może przenieść do swojego życia. Poza tym święci mogą być wspaniałymi „bohaterami” dla naszych dzieci.

Każdego dnia Kościół proponuje nam spotkanie ze świętymi. Najczęściej ich wspomnienie przypada w rocznicę ich śmierci, a więc w dzień narodzin dla nieba. Są dni, kiedy wspominamy nie tylko jednego świętego i nie ma co ukrywać – trudno poznać ich wszystkich.

Warto jednak poznać tych, którzy w sposób szczególny zapisali się w historii Kościoła i przekazują wartości, które każdy z nas może przenieść do swojego życia. Przedstawiamy kilku wybranych świętych i święte, których możemy poznać w maju.

Oto święci, których w maju warto przedstawić dzieciom:

Tags:
dzieciMaryjaświęciświętość
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail