Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 08/12/2022 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Myśleli, że zatrzymują pirata drogowego. Za kierownicą siedziała zdesperowana matka

POŚCIG, POLICJA

fot. policja.pl

Redakcja - 30.04.21

Policjanci z Łodzi zatrzymali osobowe volvo, które w terenie zabudowanym poruszało się z prędkością 108 km/h – podaje Polsat News. Okazało się, że kierowcą nie jest pirat drogowy, a matka, której córeczka przestała oddychać.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę we wtorek na ul. Bartoszewskiego w Łodzi. Próbowała jak najszybciej dostać się do szpitala, by ratować swoją dwumiesięczną córeczkę – Gaję. Dziewczynka zadławiła się mlekiem i przestała oddychać.

Była roztrzęsiona i natychmiast poprosiła policjantów o pomoc w ratowaniu dziecka. Ci wyjęli sine dziecko z samochodu i zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci uratowali duszące się niemowlę

Wyczułem u dziecka bezdech, po przeprowadzonych czynnościach reanimacyjnych dziecko zaczęło oddychać – powiedział w rozmowie z Polsat News st. sierż. Stanisław Głogowiec z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Gdy tylko dziecko odzyskało czynności życiowe, policjanci natychmiast przetransportowali matkę i córkę do Szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki.

Sądzę, że gdyby wszystko trwało parę sekund dłużej, to nie wiem czy byłabym z córką teraz w szpitalu, czy na cmentarzu – stwierdziła Patrycja Kuźnicka, mama uratowanej dziewczynki.

Mała pacjentka przebywa w szpitalu, jest w dobrym stanie. Czekają ją rutynowe badania i terapia antybiotykiem.

Dziewczynka została przyjęta do kliniki gastroenterologii z podejrzeniem zachłystowego zapalenia płuc – wyjaśnił w rozmowie z Polsat News Adam Czerwiński, rzecznik Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. 

Wiadomo jednak już teraz, że dziewczynka jest bezpieczna. Lekarze podkreślają, jak wielkie znaczenie dla takiego obrotu sprawy miała interwencja policjantów.

Naprawdę bardzo dziękuję, jesteście dla nas bohaterami, dla całej naszej rodziny – mówiła matka dziewczynki podczas spotkania z policjantami w obecności dziennikarzy.

Jak podaje Polsat News, akcja była wyjątkowo ważna dla samych policjantów, którzy nie kryli wzruszenia.  

To był jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Cieszę się, że mogliśmy uratować czyjeś życie – komentował st. sierż. Stanisław Głogowiec.

Źródło: Polsat News

Tags:
dziecimacierzyństwopolicjaŁódź
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!