Aleteia logoAleteia logoAleteia
poniedziałek 28/11/2022 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

Św. Katarzyna: Chcesz zmienić włosy, ciało? Bóg może zapłakać, gdy tego zabraknie!

SAINT CATHERINE OF SIENA

Sharon Mollerus | CC BY 2.0

Theresa Civantos Barber - 29.04.21

Jej słowa mogą inspirować na naszych własnych drogach do nieba.

Wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny przypada 29 kwietnia. To dobry moment, aby przypomnieć sobie tę niezwykłą świętą i to, czego możemy się od niej uczyć.

Święta Katarzyna była znana ze swojej świętości już za życia. Jako świecka członkini zakonu dominikanów praktykowała nadprzyrodzoną hojność, modlitwę i poświęcenie. Znana jest również z roli, jaką odegrała w przekonaniu papieża Grzegorza XI do powrotu z Awinionu do Rzymu.

Św. Katarzyna była jedną z pierwszych świętych, które zostały nazwane doktorami Kościoła. Przyczyniły się do tego jej głębokie pisma duchowe. Być może najsłynniejszy cytat jej autorstwa brzmi: „Jeśli będziesz tym, kim być powinieneś, rozpalisz Włochy”, co często jest powtarzane jako: „Bądź tym, kim Bóg chce, abyś był, a rozpalisz świat”.

Ale to tylko jedno z jej wielu przenikliwych spostrzeżeń na temat ludzkiej natury i życia duchowego. Oto 7 myśli z jej pism, zwodniczo prostych. Każda z nich pozostawia nam wiele do przemyślenia i wzięcia sobie do serca:

Tags:
cytatyWłochy
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail