Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

6 głębokich myśli o Bożym miłosierdziu. Od ludzi mądrych i świętych

Dwie ręce trzymające serce

Shutterstock

Cerith Gardiner - 12.04.21

Szukaj inspiracji u tych świętych, aby zrozumieć piękno miłosierdzia i iść przez życie z miłosierdziem w sercu.

Czas pandemii stał się dla wielu z nas doskonałą okazją do refleksji nad własnym życiem. Już sama dotkliwość i długość pandemii spowodowała, że nauczyliśmy się ignorować wiele spraw błahych, które wcześniej nas denerwowały. Ciężko jest się denerwować lub żywić urazę do bliskich, gdyż o wiele bardziej doceniamy to, co wnoszą do naszego życia.

Okres wielkanocny jest idealnym czasem, by rozszerzyć praktykę miłosierdzia. By docenić bezwarunkowe miłosierdzie Boże i powziąć postanowienie okazywania miłosierdzia innym.

Nie zawsze jest to łatwe. Jednak wiele mądrych i świętych mężczyzn i kobiet podzieliło się swoim doświadczeniem miłosierdzia oraz tym, jak bardzo zmienia ono życie.

6 głębokich myśli o Bożym miłosierdziu:

Tags:
Boże Miłosierdzieświęci
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail