Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

„Moje narzekanie zamienione w taniec!”. Niedziela Miłosierdzia w rytmie WMS

TANIEC WIELKANOCNY 2021

YouTube

Redakcja - 11.04.21

Wolontariat Misyjny Salvator już po raz siódmy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zaprasza nas do tańca. Niestety, podobnie jak przed rokiem Taniec Wielkanocny zmuszeni jesteśmy wykonać „online”.

W poprzednich latach happening rozgrywał się na warszawskiej Starówce. Choć tym razem – ze względu na pandemiczne okoliczności – został przeniesiony do internetu, członkowie WMS-u deklarują, że entuzjazm nie gaśnie.

Radość, jaka towarzyszy nam z powodu Zmartwychwstania Jezusa i Wielkanocy jest wciąż wielka – deklaruje Mariola Kaźmierska, jedna z inicjatorek Tańca Wielkanocnego.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia br. o godzinie 14.00 na specjalnym wydarzeniu na Facebooku odbyła się premiera Tańca Wielkanocnego 2021. Oto on:

W tym roku, mimo iż nie możemy zobaczyć się osobiście, to razem – choć nie obok siebie –możemy przetańczyć Taniec Wielkanocny 2021 i pokazać światu radość ze Zmartwychwstania Pańskiego! wyjaśnia Mariola Kaźmierska z WMS.

Klip został stworzony z filmików, które ludzie nadsyłali do WMS z całej Polski, lecz nie tylko! Każdy, we własnym mieszkaniu, uzbrojony w kamerkę, entuzjazm i trochę odwagi, odtańczył choreografię.

Zeszłoroczny Taniec Wielkanocny odbył się pod hasłem „Wyjdź z ciemności do światła!”. Swoje nagrania nadesłali ludzie z różnych części świata. WMS każdą edycję próbuje wzbogacić dodatkową atrakcją – w minionym roku była to pantomima:

Miejmy nadzieję, że kolejny Taniec Wielkanocny odtańczymy już na żywo i ramię w ramię tradycyjnie na warszawskiej Starówce!

Tags:
taniecWielkanoczmartwychwstanie
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail