Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 27/01/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Babcia wciąż bała się choroby. Lekarka zaleciła… przytulanie wnuczki! [wideo]

PRESCRIBED HUG

Jessica Shaw | Twitter | Fair Use

Cerith Gardiner - 03.04.21

Evelyn Shaw została zaszczepiona, ale i tak obawiała się spotkań z bliskimi. Trudno jej było się przełamać. Lekarka postanowiła wyjść seniorce naprzeciw.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Po długim roku izolacji ci, którzy zostali zaszczepieni, mogą w końcu zacząć spotykać się z bliskimi. Niektórym seniorom jednak trudno się do tego przekonać.

Tak było w przypadku Evelyn Shaw, która spędziła ostatni rok zamknięta w swoim mieszkaniu, z dala od siedmiorga wnucząt.

„Bardzo ciężko było wiedzieć, że babcia była sama w swoim mieszkaniu, dzień w dzień, nigdy nikogo nie widząc, nigdy nikogo nie przytulając, nigdy nikogo nie dotykając” – powiedziała CNN jej najstarsza wnuczka, Ateret Frank.

„Nie czułam się wolna”

Nawet po przyjęciu 2 dawek szczepionki strach przed zarażeniem się koronawirusem nie chciał jej opuścić. „Kiedy zapisałam w kalendarzu: Nareszcie wolna. Nareszcie wolna, nie czułam się wolna” – dzieliła się babcia. Wciąż nie czuła się komfortowo, przyjmując gości.

Na szczęście jej wnuczka się nie poddała. Poszła do lekarki rodzinnej i podzieliła się swoimi obawami związanymi z niepokojem babci. Pani doktor postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wypisała receptę dla Shaw, która brzmiała następująco:

Wolno pani przytulać swoją wnuczkę.

Dziewczyna wybrała się więc w odwiedziny do babci, by dodać jej otuchy, której tak bardzo przecież potrzebowała.

Ciocia dziewczyny uchwyciła to emocjonalne spotkanie. „Pierwszy uścisk od roku. Dziękuję wszystkim naukowcom i lekarzom, dzięki którym to stało się możliwe” – napisała na Twitterze.

Evelyn opisała swój pierwszy od roku uścisk jako „błogi”, dodając: „To było cudowne i było to coś, co będę pamiętać do końca życia”.

Rodzina jest bardzo wdzięczna lekarce, która wykorzystała swoje umiejętności naukowe i empatię, aby pomóc babci.

Teraz wszyscy czekają z niecierpliwością na moment, w którym będą mogli się spotkać w komplecie i przytulić – w poczuciu bezpieczeństwa.

Tags:
koronawirus
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!