Aleteia logoAleteia logoAleteia
sobota 20/07/2024 |
Aleteia logo
Kościół
separateurCreated with Sketch.

Bezdomni, niepełnosprawni i ubodzy szczepieni w Watykanie

WEB2-POPE-FRANCIS-HOMELESS-DIFFICULTY-AMPFH02APR21-FOTO_4.jpg

© Holy See Press Office

Katolicka Agencja Informacyjna - 02.04.21

W Wielki Piątek towarzyszył im papież Franciszek. Natomiast w Wielki Czwartek – kard. Krajewski. „Tak jak Chrystus pochylamy się nad biednymi i dajemy im tę możliwość ochrony życia” – powiedział papieski jałmużnik.

Papież Franciszek i bezdomni

W Wielki Piątek, krótko przed godziną 10.00, papież Franciszek odwiedził atrium Auli Pawła VI. Odbywały się tam szczepienia osób w kryzysie bezdomności oraz tych w trudnej sytuacji, którymi opiekują się rzymskie organizacje – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ojciec Święty przywitał się z lekarzami i pielęgniarkami. Następnie przyglądał się procedurze przygotowania dawek szczepionki i rozmawiał z osobami oczekującymi na szczepienie.

Do tej pory około 800 z 1200 potrzebujących, którzy otrzymają szczepionkę w tym tygodniu, zostało zaszczepionych pierwszą dawką – dodaje komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

WEB2-POPE-FRANCIS-HOMELESS-DIFFICULTY-AMPFH02APR21-FOTO_5.jpg

Kard Krajewski z ubogimi

Natomiast w Wielki Czwartek osobom niepełnosprawnym, w kryzysie bezdomności i najuboższym towarzyszył kard. Konrad Krajewski.

Tego dnia została zaszczepiona pierwsza grupa. Były to osoby pochodzące z peryferii Rzymu, które zostały przyjęte w domu prowadzonym przy Watykanie przez siostry misjonarki miłości. Znajdują się wśród nich szczególnie osoby z poważną niepełnosprawnością i upośledzeniem umysłowym.

Jałmużnik papieski nazwał opatrznościowym możliwość skorzystania ze szczepionki w obecnym czasie.

– Triduum Paschalne rozpoczynamy Mszą Wieczerzy Pańskiej, wieczorną Eucharystią i podczas jej trwania pojawia się ten znak mandatum – obmywanie nóg. W tym roku to szczepionka będzie tym znakiem obmycia nóg biednym.

Myślę, że jest to bardzo ważne przesłanie, ponieważ pandemia bardzo nas ogranicza. Okazuje się, że wcale tak nie musi być. Ten znak może przyjąć także inną formę, np. postać szczepionki – zaznaczył kard. Krajewski.

– Wtedy tak jak Chrystus pochylamy się nad biednymi i dajemy im tę możliwość ochrony życia, aby narodziło się nowe życie i aby było ono podtrzymywane. Myślę, że ten symbol jest bardzo ważny i ja dziękuję za ten cud szczepionki właśnie w Wielkim Tygodniu.

WEB2-POPE-FRANCIS-HOMELESS-DIFFICULTY-AMPFH02APR21-FOTO_3.jpg

KAI/Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews.va/ks

Tags:
bezdomniInformacje na temat szczepionek przeciwko COVID-19kard. Konrad Krajewskikoronawiruspapież Franciszekubóstwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail