Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Niezwykła transmisja. Znów będziemy mogli zobaczyć Całun Turyński NA ŻYWO!

CAŁUN TURYŃSKI

AP/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 01.04.21

Podobnie jak przed rokiem w Wielką Sobotę, 3 kwietnia nastąpi specjalne odsłonięcie Całunu Turyńskiego – poinformował wiernych metropolita stolicy Piemontu, arcybiskup Cesare Nosiglia.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16.30 i będzie transmitowane przez media, we współpracy z watykańską Dykasterią ds. Komunikacji. W katedrze, wraz z arcybiskupem, zgromadzi się młodzież z Rady Diecezjalnej, jak również szefowie instytucji z Turynu i Piemontu: reprezentować będą „lud”, który nie może być fizycznie obecny, ale który zawsze gromadził się wokół Całunu.

Wszystkie wydarzenia z 3 kwietnia będą dostępne na oficjalnej stronie Całunu www.sindone.org.

Całun Turyński na żywo

W sobotę, 3 kwietnia od godz. 16.30 rozpocznie się social live na oficjalnym kanale Całunu na Facebooku. Wiele innych stron zostanie połączonych w ramach crosspostingu, począwszy od strony krajowej agencji Ansa do stron „Avvenire” i stron Konferencji Episkopatu Włoch.

O godz. 17.00 transmisję telewizyjną na żywo przeprowadzi TV2000. Transmisja będzie również przekazywana na cały świat za pośrednictwem połączeń satelitarnych z Watykańskiego Ośrodka Telewizyjnego i Telepace. Transmisja na żywo zakończy się o godzinie 18.00.

Modlitwę w Wielką Sobotę poprowadzą młodzi ludzie z Turynu, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do Spotkania Europejskiego. Wspólnota z Taizé planowała je w dniach 28 grudnia 2020 r. – 1 stycznia 2021 r. Nowe ograniczenia wymusiły zmianę tej daty. Młodzi turyńczycy przedstawią kilka refleksji na temat nadziei.

Tags:
całun turyńskiWielka SobotaWłochy
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail