Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 02/12/2022 |
Aleteia logo
For Her
separateurCreated with Sketch.

Nieidealne, ale zdeterminowane. 12 patronek dla współczesnych kobiet

JOAN OF ARC

John Everett Millais | Public Domain

Cerith Gardiner - 17.03.21

Czasem naprawdę szalona, czasem pewna siebie, czasem bezradna... Masz świętą, która wywarła szczególny wpływ na twoje życie? Opowiedz nam o niej!

W historii Kościoła znajdziemy wiele inspirujących świętych, do których my, kobiety, możemy się zwracać. Uosabiają wszystko, co godne podziwu w wierze i kobiecym geniuszu.

Na przestrzeni wieków kobiety te wykazywały się ogromną siłą, determinacją i przekonaniami, które są źródłem inspiracji dla współczesnych kobiet (i mężczyzn!).

Wybór jest ogromny, ale przypomnimy dziś te święte, które często przełamywały schematy i wykazywały się ogromną odwagą, ubogacając przy tym świat.

Zajrzyj do galerii, aby dowiedzieć się więcej o ich życiu. A jeśli masz patronkę, która wywarła wpływ na ciebie, koniecznie napisz nam o niej w komentarzach!


ŚWIĘTA JÓZEFINA BAKHITA

Czytaj także:
Św. Bakhita. Niewolnica, która przeszła przez piekło i duchowo pozostała wolna
Czytaj także:
Jaką mamą była św. Joanna Beretta Molla?


Joan of arc

Czytaj także:
3 perły mądrości Joanny d’Arc. Dzięki nim staniesz się lepszym człowiekiem

Tags:
kobietyświęci
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!