Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 08/12/2022 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Niech te zakonnice podniosą cię na duchu swoim tańcem! [video]

DANCING NUNS

Jevino Dalmet | YouTube | Fair Use

J-P Mauro - 03.03.21

Tańczące zakonnice? Czemu nie! Podczas spowodowanego epidemią koronawirusa lockdownu siostry zakonne swoim tańcem wywołują uśmiech. I podbijają internet.

Siostry redemptorystki z Dublina swoim tańcem podtrzymują na duchu podczas trwającego w Irlandii lockdownu. Nagranie zatytułowane „Jerusalema Dance Challege” stało się popularne w serwisie TikTok już w lutym ubiegłego roku, na początku pandemii koronawirusa.

Tańczące zakonnice

Jak podaje Classic FM, trzynaście zakonnic, które występują w nagraniu, jest w wieku od 28 do 92 lat. Młodsze tańczą żywiołowo, ale i starszym nie brakuje energii – klaszczą w dłonie w rytm utworu. Mniszki mają na sobie czerwone i granatowe habity. W filmiku pojawia się też kilku księży tańczących wokół klasztoru św. Alfonsa.

S. Lucy Conway powiedziała RTÉ News, że celem ich nagrania było rozweselenie ludzi. Siostry zapewniały, że taniec to kolejny sposób na modlitwę za ludzi cierpiących z powodu COVID-19. W Irlandii, gdzie odnotowano wzrost liczby zachorowań na koronawirusa, okres blokady został przedłużony do Wielkanocy.

Redemptorystki tańczą

Siostry dodały, że pomysł na nagranie wyszedł od miejscowych księży i zakonników. Kilku z nich również pojawia się w filmie. Doskonalenie i nagrywanie tańca zajęło im cały weekend. W rozmowie z Classic FM przyznali, że odkąd opublikowali film, otrzymali wiele e-maili z podziękowaniami.

Redemptorystki mieszkają w Dublinie od 1859 r. Żyją w odosobnieniu, poświęcają życie modlitwie, co czyni je świetnymi duchowymi przewodniczkami podczas pandemii. Zwykle zbierają fundusze przygotowując hostie używane podczas liturgii. Od wybuchu pandemii mają mniej zamówień, ale się nie nudzą! Zajęły się pracą na drutach, produkcją świec czy kart do modlitwy. Nagrywają też filmy, którymi wlewają nieco otuchy w serca wiernych.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o redemptorystkach w Dublinie. A o innych tańczących siostrach zakonnych, które – jak mniszki z Dublina – podbiły internet, przeczytasz także:
Czytaj także:
Petarda w habicie – czyli o tym, jak tańczą zakonnice


Sister Cristina Scucca

Czytaj także:
S. Cristina wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. „Wiary nie można zamykać”


SIOSTRA RAPUJE

Czytaj także:
Ta zakonnica-raperka wystąpi w Kolumbii dla papieża. Poznajcie ją!

Tags:
tanieczakonnica
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!