Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 25/02/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Wasze „Love Story” od kuchni, czyli ćwiczenia dla małżonków na Aletei. Dołączycie?

MAŁŻEŃSTWO

fizkes | Shutterstock

Anna Sosnowska - 05.02.21

Od 7 do 14 lutego obchodzimy w Polsce Tydzień Małżeństwa. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was kilka niemęczących, krótkich, ale za to wzmacniających miłość zadań.

„A gdyby tak pomyśleć o naszym małżeńskim życiu jak o filmie dokumentalnym i zapożyczyć z tego świata trochę obrazów, by wesprzeć waszą relację? Sprawdzić, co widzicie, stojąc za kamerą? Jakich szkieł używacie? Zrobić próbę mikrofonu? Gotowi jesteście na eksperyment?” – pyta Małgosia Rybak*, która przygotowała dla was małżeńskie zadania, a którą możecie kojarzyć choćby z tekstów publikowanych na naszym portalu.

Niemęczące ćwiczenia dla małżonków

Doskonale wiemy, że cierpicie na „niedoczas”, jesteście zabiegani, a myśl o kolejnych „wyzwaniach” może was przyprawiać o ból głowy. Dlatego przy naszych ćwiczeniach nie dostaniecie zadyszki. „Są to praktyki – opowiada Małgosia – które w większości nie wymagają nawet dodatkowego czasu. Potrzebują jedynie zatrzymania w sobie, skierowania uwagi na jakiś aspekt rzeczywistości, do tej pory niewidziany”.

Zadań jest osiem, po jednym na każdy dzień. Inspiracją do nich stała się praca… na planie filmowym! Dlatego będziemy je publikować na portalu pod wspólnym tytułem „Wasze Love Story od kuchni”. Oczywiście znajdziecie je także na naszym profilu na Facebooku. Ci z was, którzy otrzymują od nas powiadomienia, będą je dostawać co rano i tą drogą.

Startujemy w niedzielę 7 lutego, czyli wtedy, kiedy rozpoczyna się Tydzień Małżeństwa. Bądźcie z nami, bo naprawdę warto. Często małe kroki i małe gesty robią wielką różnicę!


MAŁŻEŃSTWO

Czytaj także:
Małżeństwu pomaga, gdy każdy rozmawia najpierw sam ze sobą

*Małgosia Rybak jest coachem, prowadzi warsztaty, napisała dwie książki: „Raz się żyje. Przewodnik po work-life balance” oraz „Wygrane małżeństwo. Jak ochronić miłość?”. Wszystko po to, żeby wspierać ludzi w budowaniu głębokich, szczęśliwych więzi – najpierw z samym sobą, potem z innymi. W redakcji bardzo cenimy jej teksty za wrażliwość, delikatność i ogromny szacunek, z jakimi Małgosia podchodzi do ludzi. Więcej informacji możecie znaleźć o niej na jej blogu.


WYSOKO WRAŻLIWE OSOBY WWO

Czytaj także:
„Przewrażliwiona”, „nieodporny”. Wysoko wrażliwe osoby w relacji

Tags:
małżeństwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail