Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 18/07/2024 |
Aleteia logo
Kultura
separateurCreated with Sketch.

Jacek Borusiński o Bogu, który trzyma w kupie i najsmutniejszej istocie świata – szatanie

JACEK BORUSIŃSKI

KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Redakcja - 04.02.21

Jacek Borusiński z grupy teatralnej „Mumio” przeżył głębokie nawrócenie, po którym przewartościował życie. Jest w neokatechumenacie, przez co doświadcza bliskiego Kościoła. I mówi, że „najsmutniejszą istotą na świecie jest szatan”.

Wiara i poczucie humoru nie idą w parze? Jacek Borusiński z „Mumio” to świetny dowód na to, że tak nie jest. Artysta przeżył nawrócenie i dziś chętnie opowiada o swojej relacji z Bogiem.

Borusiński, wraz z Jadwigą i Dariuszem Basińskimi, założył jedną z najpopularniejszych w Polsce grup teatralnych – „Mumio”. Bawił do łez w filmachPokaż kotku, co masz w środku”, „Hi way” czy „To nie tak, jak myślisz, kotku”.

Jak wynika z ostatnich medialnych wypowiedzi artysty, przeżył on głębokie nawrócenie, po którym przewartościował swoje życie.

Jacek Borusiński o nawróceniu

Jak czytamy w serwisie Plejada.pl, Borusiński postanowił bardziej skupić się na rodzinie i Bogu. Rodzina zajmuje w jego życiu ważne miejsce. Borusiński jest ojcem czwórki dzieci. W jednym z wywiadów mówił:

Rodzina jest miejscem do tego, żeby się nawracać.

Aktor chętnie dzieli się doświadczeniem nawrócenia i życia z Bogiem. Jak donoszą media, bywał zapraszany na przykład do szkół, gdzie na lekcjach religii opowiedział o swojej wierze. Dawanie świadectwa jest dla niego ważne, gdyż – jak przyznawał w jednym z wywiadów – wie, że wiara schodzi dziś na dalszy plan. Stąd jego starania, by na nowo ją w ludziach obudzić.

Jezu, ufam Tobie. Coś od Taty

Temat wiary nie jest dla Borusińskiego tabu. Często powraca w udzielanych przez niego wywiadach. Na przykład w rozmowie z Krknews.pl na pytanie o bransoletkę ze Światowych Dni Młodzieży z napisem „Jesus, I trust In You” Borusiński powiedział:

Niektórzy rodzice mają w portfelach zdjęcia swoich dzieci. Ta bransoletka jest czymś w tym rodzaju. Czymś od Taty.

Jacek Borusiński: Bóg nas trzyma w kupie

Założona przez Borusińskiego wraz z Basińskimi grupa teatralna „Mumio” istnieje już ponad 20 lat. Co ciekawe, artyści także to przypisują Bogu. W rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Borusiński wyznał: „Nie jest tajemnicą, że w naszym przypadku zadziałał Pan Bóg. – Po chwili dodał: – Naprawdę uważamy, że Bóg nas trzyma w kupie. Gdyby nie On, dawno by się wszystko rozwaliło”.

Borusiński, podobnie jak Basińscy, swoje miejsce odnalazł w neokatechumenacie i to doświadczenie wspólnoty, bliskiego Kościoła, jest – jak mówi – uzdrawiające. Na pytanie Marcina Dzierżanowskiego o to, jak patrzy na afery i kryzys, z jakim mierzy się obecnie Kościół, artysta odpowiada, że to żadna nowość, że Kościół jest grzeszny. I dodaje:

Niezwykłe jest to, że w przeszłości umiał się z tych grzechów podnosić. Wierzę, że tak będzie i teraz.

Czy duchowość i poczucie humoru mogą iść w parze? Jego zdaniem nawet powinny! „Najsmutniejszą i najpoważniejszą istotą na świecie jest szatan” – zapewnia.

*Źródła: Wprost, e-teatr.pl, krknews.pl, plejada.pl, Studio Raban


MATEUSZ BANASZKIEWICZ

Czytaj także:
Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów: Kiedy Bóg nas obserwuje, trudno Mu się nie śmiać [wywiad]


IZABELA DĄBROWSKA

Czytaj także:
Izabela Dąbrowska: Śmiech to najlepsze lekarstwo na stres [wywiad]

Tags:
nawróceniewiara
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail