Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Znamy hymn ŚDM w Lizbonie! Dziś światowa premiera [wideo]

HYMN ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

YouTube

Redakcja - 27.01.21

W środę o godz. 12.00 polskiego czasu zaprezentowano hymn Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023. Prezentacja odbyła się online. Posłuchaj, jak brzmi w języku portugalskim!

Prezentację oficjalnego hymnu ŚDM Lizbona 2023 można było śledzić na żywo, za pośrednictwem kanału YouTube Komitetu Organizacyjnego spotkania:

Słowa hymnu, którego portugalski tytuł brzmi „Há Pressa no Ar”, zostały napisane przez ks. João Paulo Vaza. Muzykę skomponował zaś Pedro Ferreira, nauczyciel i muzyk. Obaj twórcy pochodzą z diecezji Coimbra w środkowej Portugalii. Aranżacje wykonał muzyk Carlos Garcia.

W teledysku zobaczyć można piękne kadry przedstawiające Lizbonę.

Hymn będzie towarzyszył przygotowaniom do najbliższego spotkania młodych i samym ŚDM, które odbędą się w 2023 roku pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Spotkanie, zaplanowane pierwotnie na 2022, roku zostało przesunięte ze względu na utrudnienia związane z trwającą pandemią koronawirusa.

Do tej pory organizatorzy zaprezentowali logo spotkania i oficjalną modlitwę, towarzyszącą przygotowaniom do tego wydarzenia. Szczegółowe informacje dotyczące polskich przygotowań do ŚDM można znaleźć na stronie internetowej Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, pod adresem: lizbona2023.pl
Czytaj także:
Zaprezentowano logo ŚDM w Lizbonie. Po raz pierwszy mamy tu różaniec

Tags:
PortugaliaŚwiatowe Dni Młodzieży
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail