Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Polski kardynał z koronawirusem. Miał kontakt z papieżem

KONRAD KRAJEWSKI

Tomasz Kawka/East News

Katolicka Agencja Informacyjna - 22.12.20

Dwaj kardynałowie pracujący w Watykanie mają koronawirusa – donosi włoski dziennik „Il Mattino”. Chodzi o jałmużnika papieskiego, 57-letniego kard. Konrada Krajewskiego i przewodniczącego Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, 78-letniego kard. Giuseppe Bertella.

Obaj purpuraci mają częsty kontakt z papieżem Franciszkiem.

Polski kardynał – według gazety – uzyskał pozytywny test w watykańskiej przychodni i został zabrany do polikliniki im. Gemellego z objawami zapalenia płuc. Obecnie trwa sprawdzanie, z kim w ostatnich dniach miał kontakt.

Jedną z takich osób był papież. Kard. Krajewski rozmawiał z Franciszkiem przed rozpoczęciem kazania adwentowego, głoszonego przez kard. Raniero Cantalamessę w miniony piątek.

Kard. Krajewski z koronawirusem

Kilka godzin wcześniej agencja Adnkronos podała informację, że papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski został hospitalizowany z powodu zapalenia płuc.

57-letni polski purpurat kurialny od 22 lat pracuje w Watykanie. Od 1998 do 2013 roku był papieskim ceremoniarzem, natomiast 3 sierpnia 2013 roku Franciszek mianował go jałmużnikiem papieskim, a pięć lat później, 28 czerwca 2018 roku, włączył do Kolegium Kardynalskiego.

Od wielu lat obok obowiązków służbowych kard. Krajewski troszczy się o najuboższych mieszkańców Wiecznego Miasta. Należy do kleru archidiecezji łódzkiej.


DOM DLA WIĘŹNIÓW

Czytaj także:
Więźniowie nie mieli dokąd pójść, przygarnął ich papież. Kard. Krajewski otworzył nowy ośrodek


KONRAD KRAJEWSKI

Czytaj także:
Kard. Krajewski: biskupi, kardynałowie, księża, wyjdźcie do bezdomnych!

Tags:
kard. Konrad Krajewskikoronawiruspapież Franciszek
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail