Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 01/12/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Rodzice i 6 dzieci wygrali francuski „Mam Talent”. Nic dziwnego! [wideo]

Famille-Lefevre.jpg

Lou BRETON / M6

Redakcja - 18.12.20

Finałowy występ utalentowanej rodziny Lefèvre odbył się... online. Posłuchajcie, jakie piękne świadectwo daje swoim śpiewem!

Nim opowiemy wam o tytułowym finale, cofnijmy się lekko w czasie. Jest jesień 2020. Rodzina Lefèvre, czyli rodzice i sześcioro dzieci, wychodzą na scenę francuskiego show „Francja ma niesamowity talent” i… dzieje się to! Szkoda zbędnych słów, po prostu zobaczcie:

Nic dziwnego, że rodzinny zespół z departamentu Yvelines podbija serca widzów i jurorów. Co ciekawe, muzycy od początku są zdeterminowani, by śpiewać muzykę sakralną. Jak tłumaczą, „ta muzyka ma swój własny język, który przekracza granice i może dotknąć każdego”. Bo, jak dodają, „każdy ma prawo jej słuchać. Nie wyobrażają sobie, że jest skierowana do jednych, a do innych już nie”.

W kolejnym etapie konkursu rodzice i dzieci znów prezentują wokalne umiejętności na wysokim poziomie. I na chwałę Bożą!

15 grudnia 2020 r. wystąpili w finale. Niestety, jedno z dzieci zaraziło się koronawirusem, dlatego minikoncert był transmitowany z ich domu. To jednak nie przeszkodziło w zwycięstwie.

„Dosłownie krzyczeliśmy z radości” – w rozmowie z Aleteią wspomina 20-letnia Blanche. „To było niewyobrażalne” – zachwyca się z kolei 17-letni Clément. Mama Anne opisuje to zdarzenie jako „eksplozję”.

„To było niesamowite. Od początku w to wierzyłem, a jednocześnie była duża konkurencja” – mówi Gaël, 22-letni, najstarszy z rodzeństwa. Łatwo możemy sobie wyobrazić tę euforię, którą tak żywo opisują Aletei. Noc tej utalentowanej rodziny była z pewnością krótka, co widać po wesołych, ale lekko zmęczonych twarzach.

„Wzięliśmy toasty, krzyczeliśmy – mówi Gabriel, ojciec rodziny. – Na wszelki wypadek schłodziliśmy wcześniej butelkę szampana”.

Zwycięzcy otrzymali 100 tys. euro. Jak je wykorzystają, jeszcze nie wiedzą. Część prawdopodobnie przekażą stowarzyszeniu posługującemu najsłabszym. „Może dla chorych dzieci – mówi Anne. – My mamy szczęście mieć zdrowe dzieci”.

Reszta zostanie wykorzystana na nowe projekty muzyczne, np. wydanie płyty. Albo na wycieczkę na wyspę Mauritius, gdzie sięgają korzenie Gabriela.

Jedno jest pewne: jeszcze o tej rodzinie usłyszycie!
Czytaj także:
Ks. Kelly kradł serca w „Mam talent”, teraz wystąpi na Eurowizji?


KSIĄDZ RAY KELLY

Czytaj także:
Słucham księdza w „Mam talent” i mam dreszcze


PAWEŁ DOMAGAŁA

Czytaj także:
Paweł Domagała: Rodzina trzyma mnie na ziemi [nasz wywiad]

Tags:
dobra historiamuzykarodzinatalent
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail