Aleteia logoAleteia logoAleteia
czwartek 30/03/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

To, co dzieje się w naszym, w moim Kościele, przejmuje mnie bardzo

PSALMY CODZIENNOŚCI, PSALM 118

Anna Sosnowska - 03.12.20

Czasem mam ochotę powiedzieć: Dzięki, wysiadam (dosłownie, ale też psychicznie). I wtedy ratują mnie te słowa z Psalmu 118...

Lepiej się uciekać do Pana, 
niż pokładać ufność w człowieku. 

[Psalm 118]

Bóg w Kościele

Od kilku tygodni dzieją się albo wychodzą na jaw w naszym, w moim Kościele rzeczy straszne i strasznie smutne. Przejmuje mnie to bardzo.


PSALMY CODZIENNOŚCI, PSALM 72

Czytaj także:
Patrzę na to, co się dzieje i pytam: czy Pan znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

Nie tylko dlatego, że w pewnym sensie Kościołem zajmuję się „zawodowo”. Ale przede wszystkim dlatego, że kilkanaście lat temu, po zaliczeniu dużego kryzysu i testowaniu życia bez Kościoła, świadomie, dobrowolnie, w „dorosły” sposób zdecydowałam, że jednak chcę w Kościele być. Bo tu – tak mi wychodziło i nie chciało wyjść inaczej – naprawdę jest i daje siebie Bóg.

Ratunek w Bogu

Kiedy zawodzą i rozczarowują mnie kolejni pasterze, kiedy docierają do mnie kolejne historie o nieprawościach ludzi Kościoła, kiedy widzę te często bezsensowne wewnątrzkościelne przepychanki zarówno między duchownymi, jak i świeckimi, mam ochotę powiedzieć: Dzięki, wysiadam (dosłownie, ale też psychicznie).

I wtedy, w drugim odruchu, łapię się tych słów z Psalmu 118: „Lepiej się uciekać do Pana, niż pokładać ufność w człowieku”. Oj tak, zdecydowanie lepiej. I bezpieczniej.

Bo tylko On jeden jest naszym i moim Zbawcą. Tylko On może dać mi światło, dzięki któremu pod warstwą krzyczącego zła będę potrafiła też dostrzec świętość i Świętego. I w końcu – bo TYLKO On jest Bogiem.

Dziękujcie Panu, bo jest dobry, 
bo łaska Jego trwa na wieki.


PSALMY CODZIENNOŚCI, PSALM 23

Czytaj także:
Nawet jeśli idę „ciemną doliną”, On jest cały czas na wyciagnięcie ręki


PSALMY CODZIENNOŚCI, PSALM 80

Czytaj także:
Ja i moja córeczka: To Ty, Panie, zasadziłeś we mnie jej życie. Kiełkowała we mnie i rosła

Tags:
bibliazaufanie
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail