Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 12/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Ja i moja córeczka: To Ty, Panie, zasadziłeś we mnie jej życie. Kiełkowała we mnie i rosła

PSALMY CODZIENNOŚCI, PSALM 80

Hanna Sawicka - 29.11.20

To, że pozwoliłeś mi stać się mamą sprawiło, że mocniej poczułam, iż ja też jestem przez Ciebie zasadzona. Dziś wołam wraz z psalmem: „Chroń to, co zasadziła Twoja prawica”.

Odnów nas, Boże!
Chroń to, co zasadziła Twoja prawica,
daj nam nowe życie.
[Psalm 80]

Moja córeczka

Leżę na łóżku tuż obok niej. Malutkiej dziewczynki, która skończyła niedawno dwa lata. Zasnęła. Oddycha spokojnie, wtulona we mnie. Patrzę na nią i mam w sobie mieszaninę zachwytu, wzruszenia i zadziwienia.

To Ty, Panie, zasadziłeś we mnie jej życie. Kiełkowała we mnie i rosła. Ten cud, który dział się we mnie był Twoim dziełem. To, że pozwoliłeś mi stać się mamą sprawiło, że jeszcze bardziej i mocniej poczułam, że ja też przecież jestem przez Ciebie zasadzona. Chroń to, co zasadziła Twoja prawica.

Spojrzenie dziecka

Towarzyszę jej codziennie w odkrywaniu, poznawaniu i rozumieniu świata, razem z Nią zachwycam się spadającymi z drzewa kasztanami, oglądam oszronione pierwszymi przymrozkami liście, przesypuję w dłoniach piasek i chodzę po kałużach.

Z taką ufnością patrzy na mnie swoimi dużymi, niebieskimi oczami, tak mocno łapie swoją małą rączką za moją dłoń. Dlaczego tak łatwo gubimy takie spojrzenie na świat, pędząc często przed siebie w tym naszym dorosłym już życiu?

Odnów nas, Boże!Daj nam nowe życie. Te psalmowe błagania to dla mnie prośba do Ciebie, Panie, o przywracanie mi spojrzenia dziecka, tego, bym każdego dnia uruchamiała znowu w sobie pokłady zaufania do Ciebie, do tego, że mnie prowadzisz, że niczego mi nie brakuje, że mogę zaczynać od nowa, raz jeszcze, lepiej. Bym mogła napełniać się Twoją radością i obdzielać nią innych.


ROBERT BAKALARSKI

Czytaj także:
Nauczyciel WF-u, który nagrał płytę z psalmami. „Zaczęło się od Medjugorie” – mówi R. Bakalarski
Czytaj także:
12 psalmów dziękczynnych na każdą okazję


FAMILY PRAYERS

Czytaj także:
Proste pomysły na to, jak modlić się z dziećmi psalmami

Tags:
bibliadziecimacierzyństwomodlitwa
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail