Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 31/01/2023 |
Aleteia logo
Styl życia
separateurCreated with Sketch.

Noworodek ściąga maskę lekarza i staje się „znakiem nadziei”

NOWORODEK ŚCIĄGA MASECZKĘ

@dr.samercheaib/Newsflash/EuroPics/East News

Magnús Sannleikur - 11.11.20

Przezabawna reakcja tego malucha jest radosnym przypomnieniem, że świat bez masek powróci.

Savez-vous que Aleteia ne peut vivre que grâce à la générosité de ses lecteurs
JE DONNE
Aleteia a vraiment besoin de vous

Ledwo się urodziło, a już jest sensacją w internecie!

Zdjęcie udostępnione na Instagramie przedstawia noworodka chwytającego maseczkę medyczną, którą nosił lekarz-położnik (który również „dostarczył” zdjęcie do sieci społecznościowych). Obraz szybko zyskał popularność, a gest dziecka został zinterpretowany jako „znak nadziei” w obliczu pandemii COVID-19.

View this post on Instagram

A post shared by Dr Samer Cheaib د سامر شعيب (@dr.samercheaib)

Lekarzem jest libański położnik dr Samer Cheaib, który pracuje w Dubaju. Fotografem niezwykłej sceny był ojciec noworodka. W rzeczywistości jest ojcem maluchów, bo maluch na zdjęciu to bliźniak – podwójna nadzieja!

„To dziecko było drugie w parze bliźniaków, które urodziło się kilka tygodni temu” – powiedział dr Cheaib w wywiadzie dla Gulf News. „Zachwycony ojciec robił mi zdjęcia, kiedy trzymałem każde dziecko. Drugie dziecko właśnie zdjęło mi maskę i ojciec poczuł, że musi uchwycić ten moment”.

Zaskoczony popularnością zdjęcia dr Samer powiedział dziennikarzowi Gulf News Suchitrze Bajpai Chaudhary:

Nigdy nie myślałem, że reakcja na to zdjęcie będzie tak entuzjastyczna. To była taka spontaniczna reakcja dziecka. Ludzie to polubili, ponieważ zwiastuje to koniec COVID-19. Każdy chce szybko zdjąć maskę i kto wie, czy wkrótce będziemy mogli to zrobić. Na zdjęciu było pozytywne przesłanie i myślę, że wywołuje uśmiech na twarzach ludzi, którzy to widzą. Pozytywne nastawienie i uśmiech będą działać, aby wzmocnić odporność ludzi i pomóc w walce z tą pandemią. Mały noworodek chciał świata bez masek i wkrótce możemy go znów mieć.

Ponieważ wirus jest w krajach na całym świecie, trudno być optymistą, ale nic nie trwa wiecznie. Musimy mieć nadzieję i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby świat wolny od COVID-19 stał się rzeczywistością, zachowując odpowiednie środki ostrożności i postępując zgodnie z lokalnymi wytycznymi, aby uniknąć złapania lub rozprzestrzenienia wirusa.

Oznaki nadziei są ważnym źródłem zachęty dla ludzi do pokonywania wyzwań. 

Nie tylko ten maluch, ale także wszystkie dzieci urodzone w 2020 roku są oznaką nadziei i radości w tym trudnym czasie.


MIRACLE BABIES

Czytaj także:
Cudowne bliźniaki zaskakują wszystkich! A miały nie przeżyć śpiączki mamy z COVID-19


SZPITAL

Czytaj także:
„3 godziny spania i na oddział”. Tak siostry franciszkanki służyły chorym na COVID-19

Tags:
dziecikoronawirusnadzieja
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!