Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Aktualności
separateurCreated with Sketch.

Kolejny noworodek w Oknie Życia. Jest zdrowy, otrzymał już imię

OKNO ŻYCIA, ŁÓDŹ

fot. Archidiecezja Łódzka

Redakcja - 29.10.20

W domu sióstr urszulanek w Łodzi o godzinie 2.00 w nocy ze środy na czwartek rozległ się alarm zwiastujący, że otwarte zostało Okno Życia – donosi „Express Ilustrowany”. Siostry natychmiast pobiegły na miejsce i znalazły tam nowo narodzonego chłopca.

Dziecko nie miało ubranek, owinięto je jedynie w koc.

Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony. Ubrałyśmy go i ochrzciłyśmy „z wody”, nadając mu imię Edward – stwierdziła siostra Anna, przełożona domu sióstr urszulanek w Łodzi w rozmowie z „Expressem”

Następnie – zgodnie z procedurami – dziecko zostało zabrane do szpitala na bardziej szczegółowe badania, a potem sporządzony został także policyjny protokół.

Mały Edward jest już trzecim dzieckiem w Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej. Wcześniej, w kwietniu oraz maju 2016 roku, trafiły tu dwie dziewczynki.

Dzięki funkcjonującym w archidiecezji Oknom Życia uratowano już życie 11 dzieci.

Czym jest Okno Życia?

Okno Życia to miejsce, w którym rodzice mogą pozostawić dziecko w sposób anonimowy i zupełnie bezpieczny. Stanowią alternatywę dla aborcji, są miejscem, dzięki któremu dziecko dostaje szansę na lepsze życie i adopcję.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy Okna Życia: w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. W Łodzi działa również Okno Nadziei w Centrum Medycznym im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13.

Idea utworzenia dwóch Okien Życia – w Łodzi i w Piotrkowie Trybunalskim zrodziła się w środowisku organizującym majowy Marsz wdzięczności za dar życia. Patronat nad Oknem objęła łódzka Caritas, która podjęła się przeprowadzenia całości działań organizacyjnych i formalnych.

W Oknie Życia w Piotrkowie Trybunalskim uratowano czterech chłopców. Do Okna Życia w Pabianicach trafiło dwoje dzieci. Troje dzieci znalazły siostry urszulanki w Oknie Życia w Łodzi. Kolejne dwoje dzieci pozostawiono w Oknie Nadziei w II Szpitalu Miejskim im. L. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13.

Pierwsze Okno Życia powstało 19 marca 2006 roku w Krakowie. Okno to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Obecnie w całym kraju funkcjonuje ponad 60 okien w ponad 50 miejscowościach. Do tej pory w Oknach Życia pozostawiono około 150 niemowląt. Najwięcej w Krakowie i w Warszawie – po 18 dzieci.

Źródło: Express Ilustrowany, KAI


BABY, BOX, NEWBORN

Czytaj także:
Kosił trawniki, zbierał złom… Nastolatek postanowił sfinansować okno życia w swoim mieście


OKNO ŻYCIA

Czytaj także:
Tam, gdzie cierpienie miesza się z radością uratowania człowieka. Okno Życia „od kuchni” [wywiad]

Tags:
Caritasokno życiaŁódź
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail