Aleteia logoAleteia logoAleteia
piątek 01/12/2023 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

100-letnia pątniczka pielgrzymuje do Santiago de Compostela

Camino franciscano – fr

Catalunya Cristiana

Katolicka Agencja Informacyjna - 10.10.20

Wyruszenie na pieszą pielgrzymkę „przepisał” swojej pacjentce lekarz… „Jeśli Bóg chce, by tak się stało i jeśli może to pomóc innym, jestem gotowa”.

Stuletnia Francuzka pielgrzymuje Drogą św. Jakuba do Santiago de Compostela. Dziennik „La Croix” poinformował 9 października, że Simone Hivert z departamentu Charente pokonuje pieszo ostatnie 21 kilometrów swojej pielgrzymki, którą rozpoczęła w 2001 roku.


EMMA MOROSINI

Czytaj także:
95-latka pielgrzymuje z Włoch do Częstochowy. Tak realizuje ślubowanie

Wyruszenie na pieszą pielgrzymkę „przepisał” swojej pacjentce lekarz, zafascynowany jej radością życia i aktywnością. W rozmowie z mediami wyznał, że ma „już dość złych wiadomości” i chciał, aby to wydarzenie stanowiło zachętę dla seniorów.

Jak informuje „La Croix”, w 2016 roku lekarz zachęcił wówczas 96-letnią pacjentkę, żeby na swoje 100. urodziny pojechała do Santiago. Simone Hivert uznała to za „nierozsądne”. Ale po przebytej operacji raka w 2019 roku wznowiła swój udział w grupie, z którą już od 2001 roku przeszła części Drogi św. Jakuba w departamencie Dordogne i w Kraju Basków.

Jeśli Bóg chce, by tak się stało i jeśli może to pomóc innym, jestem gotowa”, powiedziała 100-letnia pątniczka przed wyruszeniem na ostatni pielgrzymkowy odcinek.

ts / Santiago de Compostela


EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA

Czytaj także:
Siostra Regina. Ma 100 lat i… wybiera się na Ekstremalną Drogę Krzyżową!


CAMINO DE ALVARO

Czytaj także:
Ojciec i niepełnosprawny syn na Camino. „Álvaro witał krowy i byki. Widzi wszystko jako dzieło Boga” [GALERIA]

Tags:
pielgrzymkastarośćświadectwo
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail