Aleteia logoAleteia logoAleteia
środa 24/07/2024 |
Aleteia logo
Duchowość
separateurCreated with Sketch.

Milion dzieci jednocześnie odmawiających różaniec może zmienić świat! [akcja modlitewna]

RÓŻANIEC DZIECI

Aid to the Church in Need

Redakcja - 06.10.20

Na pomysł tej akcji wpadła nikomu nieznana katechetka z Wenezueli. Dziś ten różaniec łączy wszystkie kontynenty. Wielka globalna modlitwa o pokój i jedność na świecie już 18 października.

Modlitwa dzieci

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) każdego roku włącza się w akcję zatytułowaną „Milion dzieci modli się na różańcu”. W tym roku globalne zjednoczenie modlitewne zostało zaplanowane na niedzielę 18 października na godz. 9.00. Dla tych, którzy chcieliby odmówić różaniec z dziećmi w szkole lub przedszkolu wyznaczono termin dodatkowy: w poniedziałek, 19 października o 9.00.
Czytaj także:
Modlitwa w łazience, fiszki z fragmentami z Pisma świętego, czyli sposoby na poranną modlitwę z dziećmi

W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modlą się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę.

Wspieramy tę inicjatywę w wielu krajach, gdyż wierzymy, że prośba niewinnych serc dzieci jest szczególnie miła Bogu. Jezus powiedział: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże”. A w innym miejscu: „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” – czytamy na stronie internetowej PKWP.

Pomysł katechetki (i ojca Pio)

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”.

To zdanie wypowiedział św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem„. Tak rozpoczęła się ta inicjatywa. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z Ruchem Szensztackim oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).

Akcja modlitewna w Polsce

Jak się okazało, pomysł katechetki z Wenezueli okazał się strzałem w dziesiątkę. Za dowód niech posłuży świadectwo pani Malwiny z Zakopanego. W 2018 roku do kampanii udało się jej zachęcić ponad 20 placówek edukacyjnych z okolicy. Dzieci modliły się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, w szkolnych kaplicach, wokół kapliczek na terenie przedszkolnych ogrodów czy w klasach.

Polscy katecheci z ponad 70 placówek edukacyjnych (przedszkola, szkoły podstawowe i licea katolickie) wyrazili zainteresowanie tegorocznym 18 października. Przeżyjmy zatem wspólnie ten dzień z Maryją, Matką Bożą Różańcową, pod patronatem św. Łukasza Ewangelisty, kronikarza najpiękniejszych modlitw Ewangelii i, jak podaje tradycja, autora pierwszych wizerunków Niepokalanej Matki naszego Zbawiciela.

Modlitwa zmienia świat

Zapraszamy do współpracy katechetów i uczniów, młodzież katolicką, dzieci i ich rodziców. Modlitwa działa cuda! Wierzymy, że wspólnie możemy zmieniać świat, szczególnie tam, gdzie dochodzi do ciągłych ataków na chrześcijan.

Modlitwa i czynna pomoc prześladowanym za wiarę w Jezusa Chrystusa da naszym braciom i siostrom w wierze siłę, by przetrwać ciężki czas.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej modlitwamilionadzieci.pl.

PKWP.org/ks


POMOC

Czytaj także:
Nie tylko modlitwa. Kościelne wspólnoty i organizacje wspierają walkę z pandemią

Tags:
dziecimodlitwaróżaniec
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail