Trójwymiarowy model Jezusa, naturalnej wielkości, wykonany na podstawie informacji wyczytanych z Całunu Turyńskiego – niemożliwe? A jednak!
Całun Turyński to ikona bólu
Model przygotowało Muzeum Scuola Grande di San Marco. Został przedstawiony podczas wystawy w Wenecji w 2020 r. Muzeum, w którym znajduje się sekcja poświęcona historii medycyny, wyjaśniło, że podczas tworzenia wystawy skorzystano z wiedzy kuratora. Chodziło o pokazanie jak wielkim cierpieniom zostało poddane ciało podczas ukrzyżowania.
Całun to prawdziwa ikona bólu. Dzięki niemu możliwe jest podjęcie próby zrozumienia niewyobrażalnego cierpienia śmiertelnie chorych i umierających. W tym miejscu można dokonać syntezy kultury i opieki szpitalnej, trudno o lepiej pasujące do organizacji tego typu wystawy.
Chrystus z Całunu Turyńskiego 3D
Trójwymiarowa rekonstrukcja ciała owiniętego w całun w sposób naukowy dowodzi zgodności pomiędzy tym, jak owinięto ciało Chrystusa, a sposobami owijania ciał zmarłych, jakie znamy z pism. To może być kolejny dowód na autentyczność całunu! Na stronie muzeum tak zapowiadano wystawę:
Ogłaszamy otwarcie wystawy „Chrystus z Całunu”, poświęconej studium anatomicznemu odbiciu ciała Jezusa. Studium autorstwa Sergio Rodelli koresponduje z licznymi badaniami z różnych dyscyplin (fotografia, medycyna sądowa, biologia, botanika, chemia, technologia cyfrowa, numizmatyka), które nadal wykonywane są w związku z tym cennym materiałem.
Na wystawie przedstawiono ponadto relikwie Męki Pańskiej, pierwsze negatywy fotograficzne Całunu Turyńskiego oraz Mandylionu.

Czytaj także:
Chcesz zobaczyć Całun Turyński z bliska? Teraz to możliwe!

Czytaj także:
Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę

Czytaj także:
Najdokładniejsze w historii badanie Całunu Turyńskiego. Potwierdzenia i bolesne odkrycia