Aleteia logoAleteia logoAleteia
niedziela 21/07/2024 |
Aleteia logo
Sztuka i podróże
separateurCreated with Sketch.

„Całun to ikona bólu”. Model 3D Chrystusa na podstawie Całunu Turyńskiego! [zdjęcia]

TURIN

Shutterstock | gonewiththewind

J-P Mauro - 26.08.20

Model Chrystusa 3D pokazuje korelację między Całunem Turyńskim a metodami używanymi do owijania ciał zmarłych, jakie znamy z pism. "Całun to prawdziwa ikona bólu".

Trójwymiarowy model Jezusa, naturalnej wielkości, wykonany na podstawie informacji wyczytanych z Całunu Turyńskiego – niemożliwe? A jednak!

Całun Turyński to ikona bólu

Model przygotowało Muzeum Scuola Grande di San Marco. Został przedstawiony podczas wystawy w Wenecji w 2020 r. Muzeum, w którym znajduje się sekcja poświęcona historii medycyny, wyjaśniło, że ​​podczas tworzenia wystawy skorzystano z wiedzy kuratora. Chodziło o pokazanie jak wielkim cierpieniom zostało poddane ciało podczas ukrzyżowania.

Całun to prawdziwa ikona bólu. Dzięki niemu możliwe jest podjęcie próby zrozumienia niewyobrażalnego cierpienia śmiertelnie chorych i umierających. W tym miejscu można dokonać syntezy kultury i opieki szpitalnej, trudno o lepiej pasujące do organizacji tego typu wystawy.

Chrystus z Całunu Turyńskiego 3D

Trójwymiarowa rekonstrukcja ciała owiniętego w całun w sposób naukowy dowodzi zgodności pomiędzy tym, jak owinięto ciało Chrystusa, a sposobami owijania ciał zmarłych, jakie znamy z pism. To może być kolejny dowód na autentyczność całunu! Na stronie muzeum tak zapowiadano wystawę:

Ogłaszamy otwarcie wystawy „Chrystus z Całunu”, poświęconej studium anatomicznemu odbiciu ciała Jezusa. Studium autorstwa Sergio Rodelli koresponduje z licznymi badaniami z różnych dyscyplin (fotografia, medycyna sądowa, biologia, botanika, chemia, technologia cyfrowa, numizmatyka), które nadal wykonywane są w związku z tym cennym materiałem.

Na wystawie przedstawiono ponadto relikwie Męki Pańskiej, pierwsze negatywy fotograficzne Całunu Turyńskiego oraz Mandylionu.
Czytaj także:
Chcesz zobaczyć Całun Turyński z bliska? Teraz to możliwe!


RECONSTRUCTED CHRIST

Czytaj także:
Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę


Twarz z Całunu Turyńskiego

Czytaj także:
Najdokładniejsze w historii badanie Całunu Turyńskiego. Potwierdzenia i bolesne odkrycia

Tags:
całun turyński
Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail