Aleteia logoAleteia logoAleteia
wtorek 21/03/2023 |
Aleteia logo
Dobre historie
separateurCreated with Sketch.

Siostry i ich 3 urocze psy – ten zespół robi wszystko, by odbudować las po pożarze

DOGS

Francisca L. Torres | Facebook | Fair Use

Cerith Gardiner - 24.08.20

Na czworonożnych przyjaciołach naprawdę można polegać!

W psach jest tyle do kochania! Ich lojalność, wierność, piękne sierści, merdające ogony, ich radość, kiedy właściciel wraca do domu… Listę można by ciągnąć w nieskończoność.

Dwie siostry z Chile, Francisca i Constanza, postanowiły wykorzystać siłę i oddanie najwierniejszych przyjaciół człowieka do tego, żeby zniszczony pożarami las mógł rosnąć na nowo.

Dziewczyny założyły swoim trzem border collie plecaki (z otworami w dnie) wypełnione nasionami i zaczęły chodzić z nimi na długie spacery. Pupile to uwielbiają!

Siostry płacą za leśne nasiona z własnej kieszeni, a sam projekt wykonują w wolnym czasie, od 3 lat. To praca dość znacząca – psy podczas spaceru są w stanie zrzucić 10 kg nasion na odcinku ponad 28 km.

W filmie wyprodukowanym przez BBC widać radość, z jaką siostry dzielą się swoim pomysłem i miłość, jaką darzą siebie nawzajem, a także swoje psy. I choć dziewczyny pokornie nie spodziewają się, że będą w stanie odrodzić cały obszar leśny, inne kraje są zainteresowane ich twórczą metodą. Być może jest to jeden ze sposobów na umożliwienie innym obszarom zniszczonym przez dzikie pożary powrotu do ich dawnej świetności.

To naprawdę niesamowite zobaczyć, do czego potrafi zainspirować miłość do rodzeństwa, psów i natury!


RODZEŃSTWO

Czytaj także:
Kolejne dziecko. Co zrobić (a czego nie), by rodzeństwo pokochało noworodka?


STRAŻACY Z POLSKI

Czytaj także:
„Witajcie, Bohaterowie”. Tak Szwedzi dziękują polskim strażakom

Tags:
naturarodzeństwo
Wesprzyj Aleteię!

Jeśli czytasz ten artykuł, to właśnie dlatego, że tysiące takich jak Ty wsparło nas swoją modlitwą i ofiarą. Hojność naszych czytelników umożliwia stałe prowadzenie tego ewangelizacyjnego dzieła. Poniżej znajdziesz kilka ważnych danych:

  • 20 milionów czytelników korzysta z portalu Aleteia każdego miesiąca na całym świecie.
  • Aleteia ukazuje się w siedmiu językach: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim, polskim i słoweńskim.
  • Każdego miesiąca nasi czytelnicy odwiedzają ponad 50 milionów stron Aletei.
  • Prawie 4 miliony użytkowników śledzą nasze serwisy w social mediach.
  • W każdym miesiącu publikujemy średnio 2 450 artykułów oraz około 40 wideo.
  • Cała ta praca jest wykonywana przez 60 osób pracujących w pełnym wymiarze czasu na kilku kontynentach, a około 400 osób to nasi współpracownicy (autorzy, dziennikarze, tłumacze, fotografowie).

Jak zapewne się domyślacie, za tymi cyframi stoi ogromny wysiłek wielu ludzi. Potrzebujemy Twojego wsparcia, byśmy mogli kontynuować tę służbę w dziele ewangelizacji wobec każdego, niezależnie od tego, gdzie mieszka, kim jest i w jaki sposób jest w stanie nas wspomóc.

Wesprzyj nas nawet drobną kwotą kilku złotych - zajmie to tylko chwilę. Dziękujemy!

Top 10
Zobacz więcej
Newsletter
Aleteia codziennie w Twojej skrzynce e-mail